На Тернопільщину прибула вакцина від COVID-19

На Тернопільщину прибула вакцина від COVID-19

На Тернопільщину прибула вакцина від COVID-19
Тернопільська ОДА

16 тисяч доз вакцини отримала Тернопільщина. Вона призначена для вакцинації 8 тисяч жителів області. Про це повідомила начальниця управління охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко.

За її словами, це вакцина Oxford/AstraZeneca закуплена за державні кошти.

“До нас в Тернопільську область прийшла вакцина, яку ми очікували тривалий час. Вона призначена для вакцинації від COVID-19. Ми отримали шприци, отримали контейнери і додаткову літературу, яка призначена для рекламації проведення вакцинації. Вакцина зберігатиметься на складі. З цього складу мобільна бригада буде приїздити і по накладних забирати ту кількість вакцин, яка необхідна для проведення вакцинації в той день. Вакцина зберігається в холодильниках при температурі від 2 до 8 градусів. Мобільна бригада забезпечена відповідними холодильниками. Вона приїздить на пункт і звідси вже дістається вакцина, а також шприци. Бригада має ноутбук. За допомогою якого проводиться реєстрація вакцинованих в систему”, – каже Ярмоленко.

На Тернопільщину прибула вакцина від COVID-19
Ольга Ярмоленко. Тернопільська ОДА

“На першому етапі щеплення будуть проводитись мобільними бригадами. На сьогодні у нас є підготовлена одна мобільна бригада, яка пройшла навчання. Вона і розпочне щеплення працівників. На першому етапі заплановано вакцинувати медиків, які працюють у лікарнях із хворими на COVID-19. В області в нас є таких 27 закладів. З понеділка у нас вже буде проводитись навчання інших мобільних бригад, щоб ми охопили цілу область. Вакцинуватимуть працівників, мешканців інтернатів, інших спеціалізованих закладів із догляду за літніми людьми. Є підібрані люди, яких першими будуть щеплювати. Вакцина розрахована на перші і другі щеплення. Перше щеплення розпочинається із сьогоднішнього дня, а наступне щеплення буде через 28 днів. Ми одразу поділимо вакцину на дві половини. Разом з вакциною ми отримали контейнери для утилізації розхідних матеріалів та спеціальні шприци”, – каже регіональна координаторка вакцинальної кампанії Марія Павельєва.

Сьогодні до роботи приступає перша мобільна бригада з імунізації, яка пройшла кваліфіковане навчання у Києві. Загалом до роботи буде задіяли 12 таких бригад. За останню добу в області зареєстрували 331 випадок COVID-19.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні розпочалася перша хвиля національної програми вакцинації проти COVID-19 вакциною Covishield виробництва індійського підприємства Serum Institute.

Розробниками вакцини є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично, йдеться про ту ж "оксфордську" вакцину. На відміну від вакцини AstraZeneca, розроблену спільно з Оксфордським університетом та яку ВООЗ дозволила до використання у світі, індійський препарат ще не ліцензований в Європі. Влітку 2020 року AstraZeneca та Індійський інститут вакцин підписали угоду про виробництво вакцини, щоб "допомогти країнам з низьким і середнім рівнем доходу".

Вакцина Covishield вводиться внутрішньом'язово - дві дози по 0,5 міліграма з інтервалом у 28 днів. Розробники стверджують, що ця вакцина призводить не тільки до появи антитіл проти коронавірусу, а й до появи Т-лімфоцитів, які можуть зіграти вирішальну роль у боротьбі з COVID-19.

Читайте також

  • Скільки людей в Україні вже зробили щеплення від COVID-19. Дані МОЗ.
На початок