Апдейт для вакцини. Moderna розробила спосіб боротьби з новими штамами COVID-19

Апдейт для вакцини. Moderna розробила спосіб боротьби з новими штамами COVID-19

Апдейт для вакцини. Moderna розробила спосіб боротьби з новими штамами COVID-19
AP

Компанія Moderna розробила "реактиватор" для своєї вакцини проти COVID-19, яки дозволить вже щепленим людям отримати захист від нових штамів коронавірусу.

Про це повідомляє пресслужба компанії Moderna.

Новий препарат, розроблений на основі "старої" вакцини проти COVID-19, отримав кодову назву mRNA-1273.351 та вже переданий медичним службам США для клінічних випробувань. Препарат підходить не лише для ревакцинації людей, що вже отримали щеплення проти COVID-19, але і для першої вакцинації.

Головною метою розробки mRNA-1273.351 стала боротьба з поширенням нового штаму COVID-19, вперше виявленого у Південній Африці, який демонструє резистивність до наявних на ринку вакцин проти COVID-19. У Moderna переконані, що при правильному застосуванні, "апдейт" до їх вакцини здатний забезпечити ефективний імунітет проти цього штаму.

Під час клінічних випробувань Moderna оцінюватиме ефективність трьох варіантів повторних щеплень новим препаратом. Перший варіант – використання нової вакцини для планового другого щеплення у меншій дозі – 50 мкг замість 100. Другий — здійснення першого щеплення сумішшю, яка поєднує попередню вакцину і нову розробку проти південноафриканського штаму в дозі 50 мкг і нижче. Третій — застосування нової вакцини для третього щеплення у дозі 50 мкг.

Що відомо

  • Американська фармацевтична компанія Moderna заявляє, що її вакцина від COVID-19 залишається ефективною проти нових штамів коронавірусу, виявлених у Британії та Південній Африці.
  • 6 січня Європейська комісія схвалила вакцину проти COVID-19 від компанії Moderna. Вакцина від Moderna стала другою сертифікованою в ЄС вакциною проти COVID-19.
  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США повідомило, що новий штам коронавірусу може привести до хибнонегативних результатів тесту на COVID-19.
  • Агентство з регулювання лікарських засобів і медичних товарів Великої Британії схвалило використання вакцини від COVID-19 від компанії Moderna.
  • Європейська комісія пропонує ввести більш жорсткі вимоги до мандрівників, які в'їжджають до країн Європейського союзу.
На початок