У Чернівцях депутати від двох партій склали присягу. До цього їх не реєстрували понад два місяці

У Чернівцях депутати від двох партій склали присягу. До цього їх не реєстрували понад два місяці

У Чернівцях депутати від двох партій склали присягу. До цього їх не реєстрували понад два місяці
Суспільне Буковина

У Чернівцях депутати від партій "Команда Михайлішина" та "Рідне місто" склали присягу на сесії. Їх не реєстрували понад два місяці, за цей час провели п'ять засідань міськради.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з сесійної зали.

Голова комісії представив десятьох депутатів на сесії та видав їм посвідчення.

Нагадаємо, 12 лютого Центральна виборча комісія зареєструвала депутатів від партій "Команда Михайлішина" та "Рідне місто". Це мала зробити міська виборча комісія, втім її члени не збирались на засідання.

ЦВК двічі розпускала виборчу комісію, оскільки впродовж майже трьох місяців члени не реєстрували частину обранців.

Раніше у коментарі Суспільному депутатка від партії "Команда Михайлішина" Антоніна Бабюк сказала, що реєстрацію частини депутатів затягують навмисно, аби вони не могли приймати рішення на сесії.

Те, що члени комісії свідомо не реєстрували частину депутатів, сказав і політолог Ігор Бабюк. На його думку, депутати сформують в міській раді опозицію.

Що відомо

  • До Чернівецької міськради пройшли сім партій, які подолали п'ятивідсотковий бар'єр. Міським головою Чернівців обрали підприємця Романа Клічука.
  • 18 грудня відбулася перша сесія Чернівецької міської ради. У сесійній залі були присутні лише 26 з 42 депутатів. Частина новообраних депутатів заявила, що їх не запросили на першу сесію.
  • Десятьох новообраних депутатів від партій "Команда Михайлішина" та "Рідне місто" не змогли зареєструвати. Декілька разів комісія не змогла зібратися, а згодом прийняла постанову з порушеннями. ЦВК її скасувала.
  • Поліція відкрила провадження щодо дій голови комісії Анастасії Сімак. Її підозрюють у підробці службових документів.
  • Кандидатка від партії "Команда Михайлішина" Аліна Олевич позивалась до виборчої комісії. Вона оскаржувала проведення першої сесії нового складу.
  • Проведення першої сесії у новому складі визнали законним.
  • Представниця партії "Команда Михайлішина" Аліна Олевич оскаржує проведення першої сесії в апеляційному суді.
На початок