"Івано-Франківськгаз Збуту" заборонили надсилати платіжки за спожитий газ. Установа подає апеляцію

"Івано-Франківськгаз Збуту" заборонили надсилати платіжки за спожитий газ. Установа подає апеляцію

"Івано-Франківськгаз Збуту" заборонили надсилати платіжки за спожитий газ. Установа подає апеляцію

Окружний адміністративний суд Києва заборонив "Івано-Франківськгаз Збуту" надсилати побутовим споживачам рахунки та будь-які інші платіжні документи про оплату за природний газ. Компанія оскаржуватиме рішення в апеляційному суді. Про це Суспільному Карати повідомив прессекретар установи Ігор Марковський.

В ухвалі Окружного адміністративного суду суду від 15-го лютого йдеться про заборону надсилати побутовим споживачам рахунки, акти, будь-які інші платіжні документи про оплату за природний газ, який вони спожили до першого лютого 2021-го року.

Крім цього, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заборонено вчиняти дії щодо видачі ліцензій на постачання природного газу кільком підприємствам, в тому числі й ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут".

Таке рішення суд ухвалив через позов акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" до НКРЕКП.

У ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" рішення суду вважають необґрунтованим. Прессекретар компанії Ігор Марковський розповідає, що воно стосується винятково минулих періодів – до січня 2021-го включно.

"Ухвала була оприлюднена 15-го лютого. До цього часу всі квитанції за газ уже пішли. Тобто, за процедурою з першого по п'яте число люди подають свої показники лічильників оператору газорозподільних мереж, - розповідає Ігор Марковський. - Вони через два дні передають нам обсяги по кожному особовому рахунку. Далі ми це рахуємо і виставляємо на друк квитанції. Після 10-го числа вони повертаються до нас і ми роздаємо квитанції на пошти. Тобто, люди за січень отримують платіжки, які, скажемо так, оформлені до рішення суду. Тобто вони є цілком законні, бо зараз читаю, багато хто пише там, що вони незаконні".

Також, зі слів прессекретаря, ухвала тільки забороняє їм надсилати нові квитанції на минулі періоди

'В січні-лютому ми не надсилаємо квитанції за спожитий газ у листопаді чи грудні, чи там за жовтень 2019-го року. Ухвала також не стосується оплати після першого лютого. Тобто ці квитанції ми можемо й надалі виставляти – в березні населення отримає квитанції за лютий, а квітні за березень. Рішення суду не стосується й майбутніх періодів", - пояснює прессекретар.

За його словами, обмежуючи постачальників у праві виставляти платіжні документи за спожитий газ, суд впливає на стабільність постачання газу побутовим споживачам.

"Позбавлення постачальників такого права протирічить Закону України "Про ринок природного газу", Правилам постачання природного газу, Типовому договору постачання природного газу побутовим споживачам і Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з постачання природного газу", - каже Ігор Марковський.

Ухвала стосується стягнень заборгованостей в період з 2018-го по січень 2021-го року. Тобто люди, які у цей період заплатили, не є боржниками, а ті, хто цього не зробив - мають заборгованість, і на них "Івано-Франківськгаз Збут" має право подавати до суду.

Наразі "Івано-Франківськгаз Збут" має 358,5 мільйона гривень боргу перед НАК "Нафтогаз України". Ця заборгованість є спірною, по ній зараз тривають судові розгляди, і компанія її не визнає.

"Ця сума не стосується оплати споживачів. Вона з'явилася в період між 2018 та 2020 роками, внаслідок внесення державою змін норм і стандартів процедури ПСО, за якою населення забезпечувалось газом до першого серпня 2021-го року, коли ціни на газ для населення встановлювала держава, - пояснює Ігор Марковський. -Оскільки до відкриття ринку газу "Нафтогаз" забезпечував постачальників, котрі працюють з населенням газом по "вільних цінах", а останні продавали енергоносій населенню по фіксованих з'явилась різниця в оплаті. Зараз цей збиток Нафтогаз старається стягнути з газзбутів".

Прессекретар ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" каже, що держава сама має компенсувати чи придумати якийсь механізм, бо саме вона встановлювала завідома нижчу ціну, ніж ту, за якою постачальник мав розрахуватися зі своїми постачальниками.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди