Україна візьме участь у клінічних випробуваннях вакцини проти COVID-19, розробленої індійською компанією Bharat Biotech.
Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Вакцина Covaxin розробки індійського фармконцерну Bharat Biotech звершила третій етап клінічних випробувань, у яких взяло участь понад 25 тисяч людей і наразі проходить процес сертифікації для застосування в екстрених умовах.
"Вчені висловлюють оптимістичні оцінки результатів випробування цієї вакцини", – повідомив Степанов.
Вакцинація препаратом Covaxin здійснюється за класичною процедурою – шляхом ін'єкції, але компанія розробляє інноваційний препарат, участь у випробуваннях якого планує взяти Україна.
"Україна домовилася з компанією Bharat Biotech про участь у випробуваннях вакцини проти COVID-19 у формі назального спрею. Участь у цих випробуваннях дасть Україні пріоритетний доступ до цієї вакцини в разі підтвердження її ефективності", – розповів Степанов.
За словами міністра, вакцина у формі назального спрею є більш зручною для застосування і пріоритетний доступ до подібного препарату буде значною перевагою для України.
Що відомо
- До України прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту "Бориспіль" доставив літак Турецьких авіаліній.
- Вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні 23 лютого.
- 21 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тисяч вакцин AstraZeneca (CoviShield) із заводу-виробника в індійському місті Пуне.
- Міністерство охорони здоров'я розробило інтерактивну карту з пунктами безкоштовного тестування на COVID-19.
- У Міністерстві охороні здоров'я сформували поіменні списки медичних працівників, які підпадають під першу чергу вакцинації проти COVID-19. Зокрема, першими щепитимуть членів мобільних бригад.