Тренер Підгрушної - про виступ на чемпіонаті світу, боротьбу з Еберг та "тактичні естафети"

Тренер Підгрушної - про виступ на чемпіонаті світу, боротьбу з Еберг та "тактичні естафети"

Ексклюзивно
Тренер Підгрушної - про виступ на чемпіонаті світу, боротьбу з Еберг та "тактичні естафети" AP

Олександр Кравченко оцінив виступ біатлоністки на чемпіонаті світу у Поклюці в ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт.

Вдруге поспіль Олена Підгрушна закінчила виступи на чемпіонаті світу з біатлону, маючи в активі бронзову медаль. Як і на змаганнях у Антгольц-Антерсельві в 2020 році, Підгрушна разом із жіночою збірною України потрапила на подіум на змаганнях у Поклюці.

Читайте також: Чемпіонат світу з біатлону-2021: медальний залік

За винятком індивідуальної гонки, у якій Підгрушна фінішувала на 43-му місці, у Поклюці українська біатлоністка показала високі результати. У спринті та гонці переслідування Підгрушна зайняла 11-е та 7-е місця відповідно, після чого закінчила чемпіонат світу 12-м місцем у мас-старті.

Попри одну бронзову медаль, Підгрушна могла принести збірній Україні ще один подіум. На стартовій змішаній естафеті українка до останньої стрільби вела збірну на 2-му місці, проте не втримала позицію, у підсумку фінішувавши четвертою.

Читайте також: Володимир Бринзак - про зміну поколінь, команду на Олімпіаду-2022 та дилему сестер Семеренко

В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт особистий тренер Підгрушної Олександр Кравченко оцінив виступ біатлоністки на чемпіонаті світу. А також розповів про те, як склався перший рік роботи із українською спортсменкою.

 • Про перший рік роботи із Підгрушною
"Результат дуже достойний. Ви самі це бачите. А щодо роботи з Оленою: людина профі, вона знає куди рухатися. Я радий, що ми потрапили у потрібну співпрацю і що разом пропрацювали цей рік. Сподіваюсь, що й спортсменка задоволена".
 • Оцінка форми Підгрушної на чемпіонаті світу

"З огляду на її функціональний стан, здається, ми потрапили у необхідну форму на чемпіонат світу. Тим паче, мені дуже сподобалось, як вона показувала себе на заключних колах. Так, було не все гаразд зі стрільбою в естафетах, але не варто гнівити бога, адже класичну естафету ми "зробили", дівчата зуміли зібратися".

 • Про змішану та класичну естафети
"Тактично Олена [в жіночій естафеті] працювала правильно. У неї була спортивна злість після змішаної гонки. Уже хотілося довести, що можемо і в нас щось виходить. А щодо фінішу, то я мав розмову з Володимром Бринзаком, тому попрацюємо над цим аспектом у тренувальному процесі".
 • Про роботу в основній команді

"Я радію, що хоч нарешті з синомОлексій Кравченко – помічник Юрая Санітри знаходжусь тут. Звичайно, в нього своя частина роботи, а в мене - своя. Приємно, коли член сім‘ї поруч з тобою, тим паче, я вже п'ять місяців не був вдома".

 • Про вплив Санітри на роботу з Оленою
"Юрай Санітра жодним чином на мою з Оленою Підгрушною роботу не впливає".
 • Про ситуацію з Ганною Еберг у змішаній естафеті

"Як довго Олена психологічно відходила від тієї гонки, я не можу сказати. Так, була зла. Адже вона бачила, що сильніша, але Еберг зі свого боку зробила тактично вміло, а Олена розізлилась на неї. Що ж вже зробиш. Але Підгрушна прийшла до мене через дві години та сказала: "Я заспокоїлася, давайте поговоримо".

Читайте також: "Таку наглість і хамство бачила вперше". Підгрушна звинуватила Еберг у підрізанні на останньому колі
 • Про відстуність психолога

"У нас є персонал: масажисти, лікарі – думаю, що їм вони більше відкриваються. Лежачи на столі під релаксом: вони щось можуть їм розповідати. Їхнє мовчання – це вже особисті домовленості зі спортсменами. Ми в основному розпитуємо про стан спортсмена, готовність і яку роботу він може виконати".

Олена Підгрушна у сезоні-2020/21

 • Чемпіонат світу у Поклюці став найуспішнішим для українки в сезоні. Найвищий результат до змагань у Словенії - 10-е місце у спринті в Контіолагті;
 • Підгрушна взяла участь у 6 із 7 гонок на чемпіонаті світу, за винятком одиночного міксту (на гонку Юрай Санітра обрав Дар'ю Блашко);
 • У загальному заліку Кубка світу Підгрушна перебуває на 37-му місці із 169 очками.

Що далі

 • З 1-го по 7-е березня відбудеться етап Кубка світу у чеському Нове-Мєсто. Там заплановано шість стартів: чоловіча та жіноча естафети, спринти та гонки переслідування.
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт