"Таку наглість і хамство бачила вперше". Підгрушна звинуватила Еберг у підрізанні на останньому колі

"Таку наглість і хамство бачила вперше". Підгрушна звинуватила Еберг у підрізанні на останньому колі

"Таку наглість і хамство бачила вперше". Підгрушна звинуватила Еберг у підрізанні на останньому колі AP

Українка стверджує, що шведка діяла не по-спортивному на заключному колі змішаної естафети.

Що трапилося

На заключному етапі змішаної естафети чемпіонату світу з біатлону від України бігла Олена Підгрушна. Вона отримала естафету від Юлії Джими другою і намагалася зберегти позицію для української команди.

Після першої стрільби Підгрушна залишалася другою, однак за підсумками "стійки" пішла на останнє коло на четвертій позиції - Ліза Тереза Гаузер із Австрії та Ханна Еберг випередили українку.

Читайте також: Україна - четверта у змішаній естафеті на чемпіонаті світу з біатлону

Підгрушна до останнього боролася зі спортсменками: на відстані 29.1 км відстань від Гаузер складала 9.1 секунди, а від Еберг - всього 0.4 секунди. Проте випередити жодну із опоненток Підгрушна не змогла, програвши представниці Швеції 0.5 секунди на фініші.

Як Підгрушна пояснила результат?

Підгрушна пройшла повз флеш-зони одразу після закінчення гонки. Проте згодом дала інтерв'ю Biathlon.com.ua, в якому пояснила невдалу "стійку"Підгрушна закрила всі мішені, використавши 3 додаткових патрони тремтінням у правій нозі. Вона зазначила, що воно не було пов'язано із хвилюванням, а стало "безконтрольною реакцію організму".

Однак Підгрушна також відзначила, що на останньому колі повинна була обходити Еберг. І звинуватила шведську біатлоністку у неспортивній поведінці.

"Коли пішла друга половина кола, я почала обходити Еберг по правому боку траси. Але вона, побачивши мене праворуч, почала зміщуватись в сторону, виштовхуючи мене в «свіжак» [свіжий сніг], а іноді навіть в кущі. Те, що я кричала «Хоп, хоп!», не мало жодної реакції, і щойно вона бачила, що я її обганяю, то просто підрізала – так було кілька разів. Це – абсолютно неспортивна поведінка, і, відверто кажучи, за двадцять років в спорті, я таку наглість і хамство бачила вперше".

Підгрушна наголошує: Еберг впродовж всього останнього кола намагалася її підрізати та заважала їй себе обійти. І вважає, що за правилами спортивної боротьби шведська біатлоністка не мала права блокувати її рух.

"Після того на останній підйом я вже пішла за нею, потім на спуск, лижі чудово котили, і навіть не зважаючи на те, що я знов вийшла в свіжак, почала шведку обганяти, фактично вирівнялась, і в цей момент вона просто почала переставляти лижі поміж моїх. Я мало не впала, і, зрозуміло, що рух був заблокований. Виходячи на фініш, я вже намагалась обійти то справа, то зліва, але історія повторювалась знов і знов: вона зміщувалась то правіше, то лівіше, повністю перекриваючи будь-які мої маневри".

Як аргументує свою позицію Підгрушна?

Підгрушна наголосила на тому, що раніше між спортсменами було усне правило, згідно якого спортсмен, який має можливість обійти іншого, повинен крикнути "Хоп", після чого той, хто попереду, повинен зміститися і дозволити обгін. За її словами, від цього правила вже відмовилася, проте вона вважає подібну поведінку Еберг порушенням.

Також українська біатлоністка зазначила, що її слова підтверджують камери, які розташовані на трасі у Поклюці. Вона вважає, що кожен епізод за участю її та Еберг можна побачити при перегляді відеозапису.

Дивіться відео змішаної естафети на чемпіонаті світу

При цьому Підгрушна повідомила, що хотіла подати протест з приводу поведінки Еберг. Проте, за її словами, українська команда просто не встигла це зробити, оскільки перед тим, як вона повідомила про інцидент тренерів, вже розпочалося засідання журі, одним із членів якого був Юрай Санітра.

Як прокоментував виступ Підгрушної Санітра?

У інтерв'ю журналісту Суспільне Спорт Євгенію Каранову головний тренер збірної України не згадув про інцидент за участю Еберг. Проте відзначив, що на останньому колі Підгрушна рухалася по свіжому снігу.

"Думаю, що трохи нам погода не допомогла: до підйому Підгрушна була сильнішою за шведку, хотіла її обійти, але там був сніжий сніг, це її гальмувало. А на фініш виїхала за спиною - не встигла об'їхати до фінішної прямої".

Що відомо

  • Четверте місце - найкращий результат у історії збірної України у змішаній естафеті на чемпіонатах світу. До цього українська збірна фінішувала четвертою лише у Голменколлені - серед четвірки учасників була і Підгрушна.

Що далі?

  • У суботу, 13 лютого, на чемпіонаті світу у Поклюці відбудеться жіночий спринт.
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт