Британія хоче вийти з карантину у чотири етапи. Як послаблюватимуть обмеження

Британія хоче вийти з карантину у чотири етапи. Як послаблюватимуть обмеження

Британія хоче вийти з карантину у чотири етапи. Як послаблюватимуть обмеження
AP

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував план виходу Сполученого Королівства з локдауну, який розпочнеться 8 березня.

План опублікований на офіційній сторінці британського уряду і містить результати засідань науково-консультативної групи з надзвичайних ситуацій.

Так, на першому етапі, з 8 березня, знову відкриються школи, а двом людям з різних домогосподарств буде дозволено зустрітися на відкритому повітрі для прогулянки або бесіди. 29 березня будуть дозволені збори на відкритому повітрі шести осіб або двох родин, а також заняття спортом на відкритому повітрі, зокрема гра у футбол, гольф і теніс.

Другий етап розпочнеться 12 квітня і передбачає відкриття магазинів, перукарень й тренажерних залів. Також з цього дня відновиться робота на відкритому повітрі, запрацюють зоопарки та тематичні парки.

Третій етап розпочнеться 17 травня зі скасування більшості соціальних обмежень, зокрема — на спілкування в приміщенні. Також зможуть приймати відвідувачів паби, ресторани, кінотеатри, спортивні стадіони. Джонсон висловив сподівання, що четвертий етап розпочнеться 21 червня зняттям усіх законодавчих обмежень на соціальні контакти.

Крім того, у документі йдеться, що попри масову вакцинацію, у Британії очікується ще щонайменше 30 тисяч смертей від COVID-19 через те, що далеко не всі люди з груп ризику вже вакцинувалися чи будуть вакциновані.

BBC зазначає, що на четвертому тижні вакцинації препаратами Pfizer і AstraZeneca у Великій Британії кількість госпіталізацій скоротилася на 85% і 94%.

Також видання розповіло, що депутатка-лейборістка Емма Льюелл-Бак запитала у Джонсона, чому людям доведеться чекати до середини квітня, аби зустрітися з іншими людьми на вулиці в пабі або ресторані, коли зустрічі в парку будуть дозволені до цього. Вона заявила, що не бачить у цього логіки й назвала готельний бізнес "регульованим середовищем". У відповідь прем'єр Британії сказав, що "логіка полягає в стримуванні пандемії", і, на його думку, "люди в цій країні це розуміють".

Що відомо

  • Національна служба охорони здоров'я Великої Британії планує створити центри психологічної допомоги для медпрацівників, які були травмовані під час лікування хворих на коронавірус.
  • Уряд Великої Британії заявив про намір зробити щеплення першою дозою вакцини від коронавірусу кожному дорослому до 31 липня, тобто на місяць раніше, ніж було заплановано.
  • Британські вчені дійшли висновку, що лікування пацієнтів з COVID-19 за допомогою переливання плазми може провокувати мутації коронавірусу.
  • У Британії розробляють вакцину проти всіх штамів COVID-19.

Вибір редакції

На початок