Британські вчені назвали ймовірну причину мутації коронавірусу

Британські вчені назвали ймовірну причину мутації коронавірусу

Британські вчені назвали ймовірну причину мутації коронавірусу
UA: Полтава

Вчені з Кембриджського університету у Великій Британії дійшли висновку, що лікування пацієнтів з COVID-19 за допомогою переливання плазми може провокувати мутації коронавірусу.

Про це повідомляє видання Bloomberg із посиланням на звіт учених.

Зазначається, що медики протягом 102 днів спостерігали за перебігом COVID-19 у пацієнта, який хворів на рак, та отримував плазму з антитілами від донорів, що перехворіли на коронавірус. Спочатку пацієнт пройшов два курси лікування препаратом "Ремдесивір" (його використовують при лікуванні коронавірусної інфекції - ред.), але при такій терапії вірус не зазнав значних змін. А після того, як хворого почали лікувати за допомогою плазми, COVID-19 в організмі почав динамічно змінюватися, включаючи мутації в ключовому білку-шипу, який вірус використовує для зараження здорових клітин. Невдовзі пацієнт помер.

Професор мікробіології з Кембриджського інституту терапевтичної імунології та інфекційних захворювань Равіндра Гупта, який вивчав цей випадок, припускає, що плазма з антитілами може провокувати мутацію вірусу.

"Коли у вірусу є можливість залишатися в організмі людини протягом тривалого часу і розмножуватися, він вчиться боротися з імунною системою", — сказав професор.

Він зазначив, що загалом COVID-19 мутує відносно повільно, "тому, що вірус швидко розвивається, що дає йому мало часу для еволюції".

З урахуванням отриманих даних про природу мутації COVID-19 автори дослідження радять з обережністю використовувати плазму крові людей, які перехворіли на коронавірус, для лікування пацієнтів із ослабленим імунітетом.

Що відомо

  • Вперше новий штам коронавірусу виявили у Великій Британії. Прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що він може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий.
  • Після виявлення нового штаму COVID-19 понад 20 країн призупинили авіасполучення з Британією.
  • Новий штам збудника COVID-19 може витіснити інші варіанти цього вірусу у країнах Європи та Азії.
  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) повідомило, що мутований штам коронавірусу може привести до хибнонегативних результатів тесту на COVID-19.
  • Турецькі медики виявили на півдні країни всі три нові мутації COVID-19, які вперше були знайдені у Великій Британії, Південній Африці та Бразилії.
  • На початку лютого держави Перської затоки посилили карантинні обмеження через нові штами COVID-19.

Вибір редакції

На початок