Швейцарія може відмовитися від закупівлі вакцин AstraZeneca

Швейцарія може відмовитися від закупівлі вакцин AstraZeneca

Швейцарія може відмовитися від закупівлі вакцин AstraZeneca
АР

Федеральний офіс громадської охорони здоров'я Швейцарії не виключає можливості припинення контракту щодо закупівлі вакцини від коронавірусу AstraZeneca.

Про це заявила віцедиректор Федерального офісу країни Нора Кроніг, передає газета NZZ am Sonntag.

Зазначається, що цю заяву чиновниця зробила після нещодавньої публікації приблизного плану постачання вакцин, який не включає препарат від AstraZeneca. При цьому до плану включені вакцини Novavax і Curevac, які ще не подали заявки на реєстрацію в країні. Кроніг заявила, що наразі вихід із контракту не розглядається, однак така можливість існує, якщо вакцина AstraZeneca не буде схвалена в країні.

"Поки неясно, що буде з AstraZeneca. Розглядається варіант про наступну передачу вакцини", — сказала вона.

За інформацією видання, процес реєстрації вакцини AstraZeneca затягується через те, що національний фармацевтичний регулятор Swissmedic зробив запит на отримання даних клінічних випробувань, що проводяться в США. Водночас представник AstraZeneca запевнив, що компанія готова поставити вакцини, як тільки регулятор Швейцарії надасть дозвіл на їх використання.

Що відомо

  • Вакцинація у Швейцарії стартувала 23 грудня 2020 року. В країні дозволено застосування двох вакцин — Pfizer / BioNTech і Moderna.
  • Уряд Швейцарії в жовтні 2020 року уклав угоду з британською фармацевтичною компанією AstraZeneca на постачання 5,3 мільйона доз вакцини.
  • Європейський союз планує вакцинувати від COVID-19 усіх охочих громадян до кінця літа 2021 року.
  • ЄС спростив процедуру схвалення вакцин від нових штамів COVID-19.
  • Британські вчені почали розробку вакцини проти всіх штамів COVID-19.
  • Південна Африканська Республіка розглядає можливість обміну або продажу вакцини AstraZeneca. Водночас Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує використовувати вакцину навіть у країнах, де виявлені нові штами COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я закликала країни світу підтримати рівний розподіл вакцин проти коронавірусу.
На початок