У М'янмі заблокували "Вікіпедію"

У М'янмі заблокували "Вікіпедію"

У М'янмі заблокували "Вікіпедію"
wikipedia.org

У М'янмі, де на початку лютого відбувся військовий переворот, заблокували інтернет-енциклопедію "Вікіпедія". В країні недоступні версії онлайн-енциклопедії на всіх мовах.

Як повідомила некомерційна експертна організація NetBlocks, доступ до "Вікіпедії" був заблокований вранці 18 лютого.

"Показники NeBlocks свідчать про те, що всі мовні видання, а також пов’язані веб-сайти, включаючи "Вікідані" та корпоративну присутність Фонду "Вікімедіа", обмежені для більшості основних мережевих постачальників країни. Обмеження є цілеспрямованими та відрізняються від загальних збоїв, які відстежувались протягом звітного періоду", — йдеться у повідомленні.

Експерти організації припускають, що військовий уряд країни заблокував "Вікіпедію", щоб уникнути вживання певних слів стосовно державного перевороту та опозиційного руху. У NetBlocks також зазначили, що перебої з Інтернетом та телефонним зв'язком в країні почали фіксувати ще з 31 січня, тобто напередодні перевороту. А 3 лютого в країні заблокували соцмережі Facebook, Instagram, а також WhatsApp. Це зроблено з метою завадити висвітленню путчу.

Що відомо

  • 1 лютого у М'янмі військові захопили владу в результаті перевороту та оголосили надзвичайний стан після затримання державної радниці країни Аун Сан Су Чжі та інших високопоставлених урядових лідерів. Військові оголосили в країні надзвичайний стан на рік. Тепер влада в М'янмі належить керівнику збройних сил Мін Аун Хлайну.
  • 10 лютого близько 100 тисяч людей вийшли на протести у М'янмі, які тривають вже п'ятий день поспіль. Напередодні військові розганяли мітинг з використанням водометів та гумових куль.
  • Міністерство закордонних справ радить громадянам України утриматися від поїздок до М'янми.
  • Військові, який захопили владу в М'янмі внаслідок перевороту, заблокували доступ до Facebook після акцій протесту, організованих спільнотами з соцмережі.
  • Інструкторка з аеробіки на ім'я Кхінг Хнін Вай випадково зняла на відео початок державного перевороту у М'янмі. Поки вона робила вправи, за її спиною кортеж військової техніки проїхав по центральній міській дорозі та попрямував до столичного парламенту.
  • Рада безпеки ООН у спільній резолюції від 4 лютого засудила затримання політичних лідерів країни та закликала звільнити їх.
  • США ввели санкції проти військових керівників М'янми, які влаштували переворот.
На початок