Підозрювана у держзраді херсонка носитиме електронний браслет ще два місяці

Підозрювана у держзраді херсонка носитиме електронний браслет ще два місяці

Підозрювана у держзраді херсонка носитиме електронний браслет ще два місяці Суспільне Херсон

Тетяна Кузьміч, яку підозрюють у державній зраді, носитиме електронний браслет ще два місяці до 19 квітня. 19 лютого під час підготовчого засідання жінці обирали запобіжний захід.

19 лютого у Тетяни Кузьміч закінчився термін дії запобіжного заходу та обов’язків. У суді мали продовжити підготовче засідання, однак Тетяна Кузьміч сказала, що розглядати справу погоджується тільки за участі усіх трьох адвокатів. Тому сьогодні розглядали лише зміну запобіжного заходу.

Підозрювана у держзраді херсонка носитиме електронний браслет ще два місяціСуспільне Херсон

Адвокатка Кузьміч – Світлана Новицька участь у засіданні брала у режимі онлайн-конференції. Прокурор подав клопотання про подовження запобіжного заходу.

"Є необхідність у продовженні саме обов’язків, які були покладені на підозрювану саме ухвалою слідчого судді. Ризиками є: можливість приховуватися обвинуваченій від суду для уникнення від кримінальної відповідальності, незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином через свої стійки зв’язки з представниками іноземних держав, а також продовження вчинення злочину, який було інкриміновано", - заявив прокурор відділу Херсонської обласної прокуратури Дмитро Бондар.

Адвокатка Тетяни Кузьміч Світлана Новицька говорить, що підозорювана не допущена до державної таємниці.

"Вона викладачка російської мови, вона не є спеціальним суб’єктом і не могла зрадити державі або перейти на сторону ворога. Вважаю, що клопотання прокурора не обгрунтовано взагалі… Тому я заперечую в задоволені цього клопотання і прошу суд відмовити", - говорить адвокатка.

Тетяна Кузьміч заявила, що повністю підтримує позицію свого адвоката.

" Хочу сказати з приводу електронного браслету. Це створює певний дискомфорт. Тому прошу прийняти до уваги та розглянути можливість зняття електронного браслету."

Підозрювана у держзраді херсонка носитиме електронний браслет ще два місяціСуспільне Херсон

Тетяна Кузьміч сказала, коментувати інкриміновані їй звинувачення журналістам буде за присутності адвокатів, однак, жінка зазначила, винною себе не вважає.

"Мої адвокати будуть, я на це дуже сподіваюсь, наступного засідання і тоді ви зможете поставити їм питання. В нас така домовленість, що інтерв’ю даватимуть адвокати. Моя позиція така: обсяг справи серйозний, ми вивчаємо поки", - говорить Тетяна Кузьмич.

Суддя клопотання прокурора про подовження запобіжного заходу задовольнила.

"Прибувати до суду із визначеною періодичністю, не виїжджати за межі території міста Херсона без дозволу суду, утримуватися від спілкування із громадянами Діденко, Стремоусовим, Голобородько, здати на зберігання слідчому паспорти та інші документи, що дають право на виїзд за кордон, носити електронні засоби контролю", - оголосила рішення суддя Херсонського міського суду Людмила Валігурська.

Наступне судове засідання відбудеться 9 квітня.

Аліна Олефір, Владислав Купрєєв.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди