15-річний Олексій Середа встановив особистий рекорд на Кубку України зі стрибків у воду

. UDF

Наймолодший чемпіон Європи здобув ще одну перемогу перед участю на Олімпіаді-2020.

На Кубку України у стрибках у воду з 10-метрової вишки переміг наймолодший чемпіон Європи - 15-річний Олексій Середа. За підсумками шести стрибків Середа набрав рекордну для себе кількість балів - 519.75.

Найближчого конкурента, свого партнера по синхронним стрибкам Олега Сербіна, Середа випередив на 76 балів. Третє місце із показником у 398.2 бали зайняв представник Вірменії Владімір Арутунян.

Окрім стрибків з 10-метрової вишки, Середа також здобув перемогу у чоловічій синхронній вишці. Там 15-річний спортсмен у парі із Сербіним набрали 411.06 бали, випередивши стрибунів із Вірменії Владіміра Арутуняна та Вартана Баяндуряна на 50 балів.

Як прокоментував Середа свій виступ?

Попри рекордний результат на Кубку України, 15-річний стрибун у воду вважає, що міг виступити краще на змаганнях. А також повідомив, що перед участю на Олімпійських Іграх у Токіо планує додавати ще 1 стрибок.

«Я задоволений своїм виступом, деякі стрибки можна було б і краще. Зараз у мене нова програма, але я її ще не дуже стабільно виконую, є над чим працювати. До Олімпійських ігор я ще буду додавати 1 новий стрибок, вже його стрибаю, але в змагання не вставляв, так як погано його ще виконую. Конкуренція сьогодні була серйозна, мені важко було виграти».

• жіноча 3-метрова вишка: Вікторія Кесарь (Запорізька область);
  • жіноча синхронна вишка: Марія Кравчук (Київ) та Марія Середа (Луганська область)

Тріумфаторами Кубка України-2021 також стали Анна Арнаутова і Вікторія Кесарь. Арнаутова разом із Кесарь перемогли у дисципліні зі стрибків з 3-метрової вишки. Також спортсменка із Києва перемогла у змішаних командних стрибках у парі з Данилом Аванесовим і в дисциплині 1-метрової вишки. Кесарь перемогла у стрибках із 3-метрової вишки.

Досягнення Олексія Середи

• 2019 рік - дебют у збірній Україні в віці 13 років.
  • 2019 рік - два четверті місця на чемпіонаті світу - у синхронних (із Олегом Сербіним) та особистих стрибках. Результат на чемпіонаті світу дозволив Середі отримати ліцензію на Олімпіаду-2020.
  • 2019 рік - чемпіонат Європи - перемога у особистих стрибках та 2-е місце у синхронних стрибках. Завдяки перемозі на змаганнях в Україні Середа став наймолодшим чемпіоном Європи в історії.

• Олімпіада у Токіо відбудеться з 23 липня по 8 серпня 2021 року.