"Рішення щодо Віти приймемо після чемпіонату світу". Санітра - про подальші плани на Віту Семеренко

"Рішення щодо Віти приймемо після чемпіонату світу". Санітра - про подальші плани на Віту Семеренко

"Рішення щодо Віти приймемо після чемпіонату світу". Санітра - про подальші плани на Віту Семеренко IBU

Головний тренер збірної України - ексклюзивно Суспільне Спорт про майбутні старти української біатлоністки.

Віта Семеренко у середу, 17 лютого, покинула табір збірної України, яка перебуває на чемпіонаті світу в Поклюці. У Словенії українська біатлоністка пробігла лише індивідуальну гонку, показавши 41-й результат.

Достроково закінчивши чемпіонат світу, Віта Семеренко відправилася на етап Кубка IBU, що проходить у словацькому Осрблі. Там українка вже пробігла в жіночій естафеті, у якій Україна фінішувала на шостому місці.

Читайте також: Україна - шоста у жіночій естафеті Кубка IBU. Результати гонки

Головний тренер збірної України Юрай Санітра в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт пояснив, що після індивідуальної гонки вирішив, що Віта Семеренко не стартуватиме на чемпіонаті світу в Поклюці. Після цього було прийнято рішення відправити її на етап Кубка IBU.

"Там у Віти ми зрозуміли, що вона вже не буде тут стартувати. Треба була помічниця на естафеті на Кубку IBU, оскільки Катя Бех поїхала додому. Ми вирішили, що краще буде їй їхати в Осрблі, пробігти старти і потім поглянемо на результати. Є ймовірність, що вона повернеться до нас у Нове-Мєсто".

В Осрблі Семеренко замінила Катерину Бех, яка достроково завершила сезон через травму спини. Головний тренер збірної України зазначив, що деталі травми Бех стануть відомі після додаткового обстеження, яке вона пройде в Україні.

"Катя Бех - там ситуація складна, треба зробити детальний медогляд. Не все показало попереднє обстеження, який ми зробили у Словаччині. Вона вже приїхала в Україну, а завтра пройде МРТ, яке нам покаже, наскільки все важко".

Також Санітра відзначив, що із подальшими планами відносно Віти Семеренко визначиться після чемпіонату світу в Поклюці. У тому числі тренер збірної України відреагував на психологічний стан української біатлоністки та на можливе закінчення сезону після виступів на Кубку IBU в Осрблі.

"Думаю, що не будемо приймати рішення щодо цього зараз. Чемпіонат світу забирає багато місця в голові. Треба багато часу інвестувати, щоб і тут виконувати цю роботу. А ці питання будемо вирішувати після чемпіонату світу".

Віта Семеренко: що відомо

  • На етапах Кубка світу Віта Семеренко змагається з сезону-2006/07, з перервою у 2014-2017 роках;
  • Найкращий результат Семеренко у загальному заліку Кубка світу - 10-е місце у сезоні-2012/13. У сезоні-2017/18 вона стала 15-ю, після чого двічі не потрапляла у топ-40;
  • Впродовж кар'єри Семеренко 11 разів підіймалася на подіум у особистих гонках, однак жодного разу не перемагала.
  • Віта Семеренко - дворазова призерка Олімпійських ігор в Сочі ("золото" в жіночій естафеті та "бронза" у спринті).
  • У сезоні-2020/21 Віта Семеренко брала участь лише у семи гонках на етапах Кубка світу. Найкращий результат - 5-е місце у жіночій естафеті на етапі в Контіолагті.

Що далі

  • Заключні гонки чемпіонату світу з біатлону відбудуться 20-21 лютого - чоловіча та жіноча естафети, а також мас-старти.
  • Після чемпіонату світу в Поклюці відбудуться ще 3 етапи Кубка світу - два в Нове-Мєсто (з 1-го по 7-е та з 8-го по 14-е березня), а також у Естерсунді (з 16 по 21 лютого).
  • З 15 по 21 лютого в Осрблі проходить етап Кубка IBU. 20 та 21 лютого відбудуться чоловічий та жіночий спринт, а також гонка переслідування. Заключний етап Кубка IBU - з 8-го по 14-е березня пройде в італійській Ріднаун-валь Ріданні.
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт