Україна - шоста у жіночій естафеті Кубка IBU. Результати гонки

Україна - шоста у жіночій естафеті Кубка IBU. Результати гонки IBU

Фінішувати вдалося лише 7 із 13 збірним.

У жіночій естафеті Кубка IBU збірна України бігла у складі Віти Семеренко, Анни Кривонос, Надії Бєлкіної та Ірини Петренко.

Для Віти Семеренко ця гонка стала першою на Кубку IBU у словацькому Осрблі - 17 лютого вона покинула Поклюку, де перебувала із збірної України на чемпіонаті світу, замінивши Катерину Бех, яка отримала травму спини. На чемпіонаті світу Семеренко взяла участь лише в індивідуальній гонці, фінішувавши 41-ю.

У жіночій естафеті Віта Семеренко мала бігти на першому етапі. Біатлоністці вдалося влучно пройти два вогневі рубежі (лише один додатковий патрон на "стійці"). Але програвши ходом на дистанції майже 40 секунд, українка передала естафету 5-ю.

Анні Кривонос не вдалося покращити результат збірної України. Навпаки: під час другої стрільби українка не змогла закрити трьома додатковими пострілами мішень і пішла на коло штрафу. Після стрільби Кривонос вийшла із відставанням у 1:17 хвилини від лідера, але перед передачею естафети програла ще 27 секунд, закінчивши етап шостою.

Ще одне коло штрафу збірна України заробила на етапі Надії Бєлкіної. При чому біатлоністка могла заробити по колу на кожному із вогневих рубежів, але три додаткові патрони сприяли закриттю всіх мішеней на першій стрільбі. Під час другого вогневого рубежу Бєлкіна не змогла влучити в одну мішень, але завдяки хибам інших спортсменок змогла передати естафету 5-ю.

Вирішальним для України став етап Ірини Петренко. За підсумками першої стрільби біатлоністка опустила збірну України на шосте місце, хоча змогла закрити всі мішені за допомогою трьох додаткових патронів. Другий вогневий рубіж пройшов для українки краще - з шести патронів Петренко закрила всі мішені. Але випередити француженку Лу Жанмоно українка не змогла.

У підсумку Україна фінішувала на шостому місці із відставанням у 2:32 від чемпіонок росіянок, які також заробили два кола штрафу. Другими фінішували шведки із відставанням у 9.4 секунди, у топ-3 потрапила Німеччина, яка із одним колом штрафу фінішувала на 27 секунд пізніше за росянок.

Загалом у гонці брали участь 13 збірних. Проте шість із них (Словакію, Чехію, Польщу, Швейцарію, Румунію та Фінляндію) зняли через відставання на коло.