Одне із найбільших сіл Україні не готове стати містом

Одне із найбільших сіл Україні не готове стати містом

Одне із найбільших сіл Україні не готове стати містом
Суспільне Львів

Законопроєкт щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою України передали до Верховної Ради. Відповідно до цього законопроєкту села, які мають більше 10 000 населення, зможуть отримати статус міста без погодження, до прикладу, районної, обласної та Верховної рад.

Що кажуть в одному із найбільших сіл України про можливість стати містом?

У селі Зимна Вода, що на Львівщині, проживає понад 11 000 людей. Це одне із найбільших сіл України. Відтак, село може претендувати на статус міста.

Проти цього місцева жителька Ольга Гориленко: "Стільки років було село. Я думаю, що воно, так і має лишатися. Ну хоча би село міського типу. Якщо воно буде місто, то і податки збільшаться – я думаю, що воно має бути село."

Інша жителька Євгенія Лажовська навпаки – за, аби Зимна Вода стала містом.

"Вартує, щоб ми краще жили, дороги підчищають, сміття забирають, але гроші треба, людям треба побільше грошей. Щоб пенсію додали, роботу дали, завод якийсь побудували", — каже місцева мешканка.

Голова Зимноводівської громади каже, що більшість людей, які живуть у Зимній Воді працюють у Львові і не займаються сільськогосподарським виробництвом, відтак село може претендувати на те, щоб стати містом. Та зараз в Зимній Воді – не готові до зміни статусу.

"Ми на сьогоднішній час, поки не дійшли до такого рівня. В нас ще дуже багато роботи – по питанню будівництва доріг, каналізаційних, водопровідних мереж, по будівництву закладів соціального призначення. Я вважаю, що ми не дотягуємо до звання міста", — каже голова Зимноводівської громади Володимир Гутник.

Також Володимир Гутник каже, що статус міста практично нічого не дає.

"Надходження, які йдуть до міста – ті самі, йдуть до нас. Якщо були б якісь преференції в питанні фінансування – можна претендувати із зміни статусу села на місто. Таких преференцій нашим законодавством не передбачено. І напевно, що найгірше – треба у всіх документах наших людей робити багато змін", — додає Володимир Гутник.

Законопроєкт будуть розглядати у Верховній Раді

Законопроєкт щодо адміністративно-територіального устрою України мають розглянути у Верховній Раді.

"Питання, яке лишається відкритим – чи цей законопроект між 1 і 2 читанням не буде доповнений якимись змістовними нормами. Та редакція яка сьогодні є на сайті ВР насправді глобальних загроз не несе. Тобто я це трактую як правильну дерегуляцію. Немає загрози в частині соціального кошика, який торкається кожного з нас. Тобто мешканці не мають відчувати цю зміну статусу", — розповів директор обласного департаменту економічної політики Степан Куйбіда.

Відповідно до законопроєкту, змінювати статус села на місто буде місцева рада, потім їхнє рішення розглядатиме Кабмін.

"Маємо цікаві кейси в межах Львівської області, правда не проговори це з головами ОТГ. Та Зимна Вода – там населення більше 10 тисяч. Місто Дубляни, яке увійшло у Львівську ОТГ, там за статистикою менше 10 тисяч. Село Сокільники має населення більше 5 тисяч. Відповідно – воно може претендувати на статус селища. Місто Угнів, яке має населення менше 10 тисяч. Таких питань є багато", — додає Степан Куйбіда.

Коли законопроєкт розглядатиме Верховна Рада у першому читанні поки не відомо.

Читайте також: Голова Львівської ОДА відзвітував про рік роботи на посаді. Що кажуть депутати та політолог

На початок