Міністр інфраструктури Владислав Криклій в ефірі Українського радіо розповів про наслідки карантинних обмежень для інфраструктури та сфери транспорту в Україні та подорожчання квитків на пасажирські потяги. Інтерв'ю Світлани Мялик.
Про наслідки карантинних обмежень
"Галузь зазнала великих збитків. У сфері залізничних перевезень збитки сягають майже 12 млрд гривень. Але більше всього постраждала авіація. Ми тільки зараз вийшли на обсяг пасажирських перевезень на рівні всього лиш однієї третини у порівнянні з 2019 роком. В першу чергу постраждали авіаперевізники, які через зменшення ринку і обсягу перевезень, теж були вимушені відправляти людей на простої. І по кожній авіакомпанії не менше ніж кілька сотень мільйонів гривень збитків або недонадходжень", – розповів міністр.
Про розробку законопроєкту про фінансову підтримку українських авіакомпаній
"У нас немає преференцій до авіакомпаній. Держава допомагала фізичним особам-підприємцям у зв'язку з тим, що вони втрачали доходи і були вимушені через карантинні заходи не працювати. Наразі ми дійшли до згоди і бачення, як підтримати авіацію. І механізм ми запропонуємо у межах у 500 мільйонів гривень. Це буде компенсація їх аеропортових і аеронавігаційних зборів, а вони складають більше 25% від тих витрат, які понесли", – пояснив Криклій.
Про відновлення пасажирських перевезень
"На кінець 2020 року кількість пасажирських перевезень вийшла на рівень половини показників 2019 року. Не усюди є пасажири, запит і навантаження. Звісно, напрямки будуть відновлювати. Особливо це стосується нічних потягів. У нас на цей рік передбачено в бюджеті фінансування на залізничні проєкти, у першу чергу на пасажирські вагони та електрифікацію ділянок. Зараз готується технічна документація. Ми плануємо розширити коло напрямків, які підтримуються по частині залізничних перевезень", – поділився планами міністр.
Про підвищення ціни на залізничні квитки
"Я б не назвав це підвищенням. У нас буде дуже легка індексація, починаючи з березня-квітня. По два відсотки в місяць до кінця року. Це передбачено фінансовим планом "Укрзалізниці". Водночас є можливість, якщо ви купуєте квиток наперед, отримати до 40% знижки. Тому вигідніше купувати не в останній момент, а трохи з запасом часу. І за рахунок знижки квитки будуть виходити дешевше ніж є наразі і ніж буде", – розповів Криклій.
Про "ковідні паспорти"
"Так звані "зелені паспорти", тобто паспорти вакцинації, обговорюються. Напрацювання про те, що вакциновані люди матимуть право на поїздки без обмежень, виглядає логічним. Але я не впевнений, що це буде системне рішення. Всіх не можна змусити вакцинуватися. Більше того, у багатьох можуть бути ще і медичні протипоказання до того, щоб проходити процедуру вакцинації", – пояснив міністр.
Що відомо
- "Укрзалізниця" запустить власний застосунок для купівлі електронних квитків.
- З початку 2021 року онлайн було придбано 2 мільйонів квитків, що становить 74 % від загального обсягу реалізованих проїзних документів.
- 12 січня "Укрзалізниця" у співпраці з Visa запустила перший власний чат-бот у Viber та Telegram з функцією прямого продажу квитків без посередників, що дозволяє придбати квитки дешевше, аніж на інших ресурсах.
- У чат-боті Укрзалізниці стали доступні дитячі та студентські квитки.
- Раніше УЗ показала поїзд для VIP-поїздок. У ньому є вагони з кондиціонерами, ванною і кімнатами для нарад.