Перейти до основного змісту
ООН пропонує затвердити Глобальний план вакцинації

ООН пропонує затвердити Глобальний план вакцинації

ООН пропонує затвердити Глобальний план вакцинації
. AP

Організація об'єднаних націй пропонує створити та затвердити Глобальний план вакцинації, аби пришвидшити вакцинацію від COVID-19 та надати рівні можливості для вакцинації всім країнам.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніо Гуттеріш.

"Світу терміново потрібен Глобальний план вакцинації, щоб об’єднати всіх, хто має необхідну потужність, науковий досвід, виробничі та фінансові можливості. Я вважаю, що країни "Великої двадцятки" мають гарні можливості для створення надзвичайної оперативної групи для підготовки такого плану, його координації, реалізації та фінансування", – сказав Гуттеріш.

Він зазначив, що робоча група повинна включати всі країни, в яких є спроможність розробляти або виробляти вакцини. Також до групи мають увійти Всесвітня організація охорони здоров'я та інші відповідні технічні організації й міжнародні фінансові установи.

"Цільова група могла б мобілізувати фармацевтичні компанії та ключових суб'єктів галузі та логістики. Я готовий активізувати всю систему ООН на підтримку цих зусиль", – сказав генсекретар ООН.

За його словами, лише десять країн ввели 75% усіх вакцин проти COVID-19, а понад 130 країн не отримали жодної дози вакцини.

"У цей критичний момент справедливість вакцин є найбільшим моральним випробуванням перед світовим товариством. Ми повинні забезпечити, щоб усі, скрізь, могли бути щеплені якомога швидше. Проте прогрес у галузі вакцинації був надзвичайно нерівномірним та несправедливим", – зазначив Гуттеріш.

На його думку, зустріч країн "Великої сімки", яка відбудеться наприкінці поточного тижня, може допомогти створити імпульс для мобілізації необхідних фінансових ресурсів.

"Разом ми можемо забезпечити достатнє постачання, справедливий розподіл та довіру до вакцин", – додав Гуттеріш.

Що відомо

  • Вперше новий штам коронавірусу виявили у Великій Британії. Прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що він може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий.
  • Новий штам збудника COVID-19 може витіснити інші варіанти цього вірусу у країнах Європи та Азії.
  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) повідомило, що мутований штам коронавірусу може привести до хибнонегативних результатів тесту на COVID-19.
  • Європейська комісія закличе держав-членів ЄС встановити ціль прищепити щонайменше 70% населення об'єднання до літа 2021 року.
  • 15 лютого кампанія з вакцинації від COVID-19 в Україні не розпочалась всупереч раніше оголошеним планам Міністерства охорони здоров’я.
  • 17 лютого Європейська комісія представила план координації зусиль країн ЄС у боротьбі з поширенням нових штамів COVID-19.

Топ дня

Вибір редакції

На початок