Перейти до основного змісту
Експертка розповіла, як захиститись від мобільного шахрайства

Експертка розповіла, як захиститись від мобільного шахрайства

Ексклюзивно
Експертка розповіла, як захиститись від мобільного шахрайства
. Суспільне

Заступниця директора Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем "ЄМА" Олеся Данильченко в ефірі Українського радіо розповіла, як захистити себе і своїх близьких від мобільного шахрайства та запобігати викраденню номеру свого телефону.

За словами експертки, викрадення мобільних номерів поширене в Україні через те, що більшість користувачів є неідентифікованими абонентами зв’язку.

"Люди стають жертвами такого шахрайства, тому що 80% українців — це не ідентифіковані абоненти мобільного зв'язку. Тобто мобільний оператор про цих людей взагалі нічого не знає. І якщо треба замінити SIM-карту, є можливість зробити це дистанційно, звернувшись просто до оператора. І саме цією можливістю можуть скористатися зловмисники", – розповіла вона.

За словами Олесі Данильченко, щоб цього не сталося, варто або укласти контракт з мобільним оператором та ідентифікувати себе, або заборонити віддалену заміну SIM-карти.

"Таким чином ви зможете себе захистити", – переконана експертка.

При цьому Данильченко зазначила, що викрадення мобільного номеру небезпечніше за інші види шахрайства.

"Це набагато небезпечніше, ніж коли просто отримаєте SMS-повідомлення. Якщо шахраї дізналися ваш фінансовий номер, який є ключем до ваших фінансових операцій, ви вже відразу стаєте жертвою шахрайства. По-перше, перед шахрайством людина ретельно обробляється, тобто у зловмисників є дуже багато інформації про неї. Вони розуміють, що є що вкрасти, і це буде не випадкова людина, а та, в якої є щось на рахунку. І можливості зіскочити в такому випадку дуже мало", – пояснила вона.

Про перемогу в неіснуючих акціях

За словами експертки, якщо людина свідомо не брала участь у жодних акціях та розіграшах і ніде не залишала свою персональну інформацію, повідомлення про виграші, які надходять на номер телефону, є безсумнівним шахрайством.

"Крім того, під виглядом справжніх лотерей зараз є дуже багато розіграшів в Інтернеті. Тому щодо всіх розіграшів, виграшів та лотерей треба бути дуже пильними, бо майже все, що ми бачимо, є шахрайством. Кількість справжніх лотерей можна порахувати на пальцях", – зазначила Данильченко.

Як пояснила директорка асоціації, існує два варіанти, за якими шахраї визначають номери для розсилки таких повідомлень.

"По-перше, вони роблять розсилку по багатьох номерах і взагалі не задумуються, який там номер. По-друге, ви залишаєте свою персональну інформацію, наприклад, заповнюючи анкети, і ніхто вам не гарантує, що ця інформація далі не буде використовуватися у маркетингових цілях. І фактично цю інформацію можуть використовувати і зловмисники, купуючи такі бази даних. Персональну інформацію навіть можна перевірити в деяких Тelegram-ботах. Але в більшості випадків такі розсилки просто робляться по багатьох номерах. І та людина, яка відгукнулася, вже є на гачку, адже зацікавилася пропозицією", – зазначила експертка.

Найголовніше у таких випадках – не вступити в комунікацію з шахраями після отримання першого повідомлення про виграш, підсумувала вона.

Топ дня

Вибір редакції

На початок