Майже половина українців підтримують блокування каналів NewsOne, ZIK та 112 Україна

ФОТО: Суспільне Чернігів

49% опитаних групою "Рейтинг" Українців підтримують рішення припинити мовлення телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK, 41% – виступають проти.

Про це свідчать дані опитування "Україна на карантині. Моніторинг суспільних настроїв", проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

49% респондентів підтримують рішення припинити мовлення телеканалів "112 ", NewsOne, ZIK, 41% – виступили проти. З моменту введення санкцій рівень підтримки цього рішення зріс з 42 до 49%, натомість кількість критиків зменшилась з 47 до 41%. Поряд з тим, 21% опитаних не знають про запровадження санкції проти телеканалів, а серед опитаних, які знають про рішення, рівень його підтримки ще вищий – 57%, а кількість критиків менша – 37%.

Інфографіка від "Рейтингу". Рейтинг

72% опитаних в цілому підтримують запровадження державою санкцій проти фізичних та юридичних осіб України, якщо їхня діяльність шкодить інтересам держави (46% однозначно підтримують, 26% – скоріше підтримують). Соціологи відзначають, що у разі наявності доказів причетності таких осіб до терористичної діяльності або сепаратизму,  рівень підтримки  санкцій проти них зростає до 85% (67% – однозначно підтримують, 18% – скоріш підтримують).

Довідка. Опитування проводилося в період з 6 по 8 лютого 2021 року серед 2500 людей у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Що відомо

  • 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи — За життя" Тараса Козака. Також під санкції потрапили канали "112-Україна", ZIK та NewsOne.
  • Санкції вводяться терміном на п'ять років. "Відверта та маніпулятивна пропаганда має отримати жорстку реакцію саме суспільства", — пояснив рішення Зеленський.
  • У Нацраді повідомили, що ліцензії заблокованих телеканалів Козака все ще діють, анулювати їх можливо лише в судовому порядку.
  • ОПЗЖ на партійному з'їзді ухвалила резолюцію щодо ініціювання процедури імпічменту президента Володимира Зеленського. Прессекретарка президента Юлія Мендель назвала це "пропагандистською ініціативою".