Перейти до основного змісту
Зонд ОАЕ зробив першу фотографію Марса

Зонд ОАЕ зробив першу фотографію Марса

Зонд ОАЕ зробив першу фотографію Марса
.

Космічний зонд Обʼєднаних Арабських Еміратів Al Amal ("Надія"), який раніше успішно вийшов на орбіту Марса, зробив першу фотографію Червоної планети.

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив наслідний принц Абу-Дабі та заступник верховного головнокомандувача Збройними силами ОАЕ Мухаммад ібн Заїд Аль Нахайян.

"Передача першого зображення Марса зондом "Надія" є визначальним моментом у нашій історії та ознаменує приєднання ОАЕ до передових країн, які беруть участь у дослідженні космосу. Ми сподіваємось, що ця місія призведе до нових відкриттів про Марс, які принесуть користь людству", – написав він.

Принц висловив сподівання, що космічна місія Об’єднаних Арабських Еміратів сприятиме новим відкриттям та принесе користь людству, науці та майбутньому.

Зонд Al Amal запустили 20 липня 2020 року зі стартового майданчика Космічного центру Танегасіма в Японії. Тривалість його польоту до Марса склала сім місяців.

9 лютого Космічне агентство ОАЕ оголосило, що зонд успішно вийшов на орбіту Марса. Це – перша в історії місія до планети, організована арабською країною.

Що відомо

  • 10 лютого Національне космічне управління Китаю повідомило, що перший китайський марсіанський зонд Tianwen-1 успішно вийшов на орбіту Червоної планети.
  • Американське космічне агентство NASA та компанія SpaceX мільярдера Ілона Маска планують запустити пілотований корабель Crew Dragon-2 з чотирма астронавтами на борту після 20 квітня 2021 року. Це вже друга місія, яка змінить екіпаж на американському сегменті Міжнародної космічної станції (МКС).
  • Уперше в історії NASA побудує метеорологічну мережу на іншій планеті. Дані про навколишнє середовище на Марсі науковці почнуть отримувати вже у 2021 році після прибуття на планету марсоходу Perseverance.
  • Ілон Маск назвав орієнтовні терміни першої космічної місії на Марс за участі астронавтів. За його словами, за сприятливих обставин люди зможуть досягти Червоної планети вже за 4 роки.

Топ дня

Вибір редакції

На початок