NASA і SpaceX готують другий запуск пілотованого корабля Crew Dragon

NASA і SpaceX готують другий запуск пілотованого корабля Crew Dragon

NASA і SpaceX готують другий запуск пілотованого корабля Crew Dragon
NASA

Американське космічне агентство NASA та компанія SpaceX мільярдера Ілона Маска планують запустити пілотований корабель Crew Dragon-2 з чотирма астронавтами на борту після 20 квітня 2021 року. Це вже друга місія, яка змінить екіпаж на американському сегменті Міжнародної космічної станції (МКС).

Як повідомляється на сайті NASA, місія стартує зі стартового комплексу 39А Космічного центру NASA імені Кеннеді у Флориді.

До складу екіпажу Crew Dragon-2 увійшли представники одразу трьох космічних агентств, серед яких астронавти NASA Меган Макартур (командир корабля) і Шейн Кімбро (пілот), астронавт Європейського космічного агентства (ESA) Томас Песке і астронавт Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Акіхіко Хосіде.

За даними NASA, місія працюватиме на МКС кілька місяців у складі загального екіпажу станції з семи осіб. Деякий час астронавти Crew Dragon-2 перебуватимуть на космічній станції одночасно з екіпажем корабля Crew Dragon-1, який зараз працює на станції.

Повернення корабля Crew Dragon-1 планується на кінець квітня-початок травня, а Crew Dragon-2 — восени поточного року.

Крім того, NASA і компанія SpaceX готують на осінь політ до МКС корабля Crew Dragon-3.

Що відомо

  • Уперше в історії NASA побудує метеорологічну мережу на іншій планеті. Дані про навколишнє середовище на Марсі науковці почнуть отримувати вже у 2021 році після прибуття на планету марсоходу Perseverance.
  • Американська приватна компанія Axiom Space назвала учасників першої туристичної місії корабля компанії бізнесмена Ілона Маска Crew Dragon до МКС.
  • Ілон Маск назвав орієнтовні терміни першої космічної місії на Марс за участі астронавтів. За його словами, за сприятливих обставин люди зможуть досягти Червоної планети вже за 4 роки.
На початок