Фальшиві сайти МОЗ та "обов'язкова" вакцинація. Україна стала мішенню хакерів

Фальшиві сайти МОЗ та "обов'язкова" вакцинація. Україна стала мішенню хакерів

Фальшиві сайти МОЗ та "обов'язкова" вакцинація. Україна стала мішенню хакерів
Unsplash

Національний координаційний центр кібербезпеки України зафіксував значне зростання кількості кібератак з використанням теми вакцинації від COVID-19 в Україні.

Про це повідомляє пресслужба Ради національної безпеки та оборони України.

"Наприкінці січня Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України виявив фішингову Різновид шахрайства в інтернеті, головною ціллю якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачівкібератаку, спрямовану на українських користувачів мережі Інтернет, основною темою якої був початок вакцинації від COVID-19 в Україні", – розповіли представники РНБО.

Невідомі зловмисники було створили фейкову веб-сторінку, що імітувала сайт Міністерства охорони здоров’я України, де розмістили фейкову інформацію щодо початку з 25 січня обов’язкової вакцинації від COVID-19 із пропозицією завантажити файл (документ Word) із подробицями.

У документ було вбудовано шкідливий код (макрос), який при відкритті файлу приховано від користувача завантажував програми, завдяки яким зловмисники отримували повний доступ до комп’ютера жертви.

Фальшиві сайти МОЗ та обов'язкова вакцинація. Україна стала ціллю кібератаки
Схема роботи кібертаки. РНБО

Основним індикатором, за яким можна було визначити, що сайт є фальшивкою, були їх вебадреси. Наразі співробітники РНБО заблокували наступні домени, які використовувалися для кібератак:

  • домен moz-gov-ua[.]com
  • домен moz-govua[.]com
  • домен mozgovua[.]com

У РНБО закликали українців бути пильними та повідомляти Національний координаційний центр кібербезпеки в разі виявлення фейкових сайтів чи інших проявів кібератаки.

Що відомо

  • У вересні 2020 року Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО розпочав розробку стратегії кібербезпеки України.
  • У РНБО заявили, що через підконтрольні соцмережі російські спецслужби збирають дані про громадян України та поширюють дезінформацію для впливу на громадську думку і маніпулювання нею напередодні місцевих виборів 25 жовтня.
  • 25 вересня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Рада національної безпеки та оборони планує поставити на облік українських користувачів російської соцмережі "ВКонтакте".

Вибір редакції

На початок