Замовне вбивство на Рівненщині: "Американцю" і спільникам суд виніс вирок

Замовне вбивство на Рівненщині: "Американцю" і спільникам суд виніс вирок

Замовне вбивство на Рівненщині: "Американцю" і спільникам суд виніс вирок
фото Facebook судової охорони

Кузнецовський міський суд засудив до 15-ти років за ґратами Павла Павловича та його спільників за умисне вбивство та незаконне поводження зі зброєю. Потерпіла сторона просила довічного ув'язнення, а захисниця обвинуваченого назвала вирок незаконним.

Вирок судді зачитували два дні, він ще не набрав законної сили. До охорони процесу залучили судових охоронців, які вилучили в учасників процесу зброю та палиці.

Вирок

15 років за ґратами – такий вирок пролунав 10-го лютого Павлу Павловичу на прізвисько "Американець". Його трьом спільникам, яких також звинуватили у навмисному замовному вбивстві односельця групою людей і незаконному поводженні зі зброєю суд присудив 14 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.

Суд відмовив у задоволені цивільного позову потерпілій стороні, яка просила відшкодування майнової, фізичної, моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

Усі засуджені вже відбули по два роки покарання у СІЗО, адже були затримані у лютому 2019-го.

Позиція сторін

Захисниця обвинуваченого Павла Павловича Людмила Мороз Суспільному повідомила, що обов'язково подаватимуть апеляцію, адже вважають вирок незаконним.

"Справа розглядалася два роки, ви бачили всі докази, які подали слідчі, як суддя розглядала справу – з обвинувальним ухилом. І ми це бачили й знали, що вирок буде незаконний. Навіть не потрібно було його зачитувати. Ми почули і не здивувалися. Тому що там немає доказів, що мій клієнт вчинив кримінальне правопорушення. Ми подали понад 70 клопотань про визнання цих доказів недопустимими і вона взагалі не взяла до уваги й навіть не надала їм оцінку", – повідомила Людмила Мороз.

На Рівненщині суд засудив авторитета та спільників за розстріл чоловіка
фото FB Sofia Bolbina

Адвокатка потерпілих Софія Больбіна Суспільному заявила, що теж готує апеляцію.

"Повністю незадоволені. Цивільний позов не задоволений нам, в суді відмовили в задоволені цивільного позову повністю і так само стосовно Павловича: потерпілих не задовольняє міра покарання. Вимагають довічного", – сказала адвокатка Софія Больбіна.

Два дні проголошення

Вирок суді зачитували два дні: половину озвучили 9-го лютого, а продовжили 10-го.

"Орієнтовно 180 аркушів сам вирок містив. Такі вироки з таким обсягом – рідкість саме в практиці нашого суду. Обвинувачені мають термін оскарження у 30-денний строк з часу, коли вони цей вирок отримують. Він не набрав законної сили. Сьогодні вирок вже буде вручений, треба підготовити значну кількість копій, підшити їх, пронумерувати", – коментує спікер-суддя Кузнецовського міського суду Іван Зейкан.

Охорона суду

Розгляд справи у ці дні забезпечили судові охоронці, попри те, що суд у Вараші не перебуває під постійною охороною ССО.

Зважаючи на резонансність справи й досвід попередніх слухань, коли між сторонами процесу виникали конфлікти, в установі виставили декілька рівнів безпеки, – розповідає речниця Теруправління Служби судової охорони області Ольга Ангелова. Це допомогло гарантувати безпеку для усіх учасників процесу.

На Рівненщині суд засудив авторитета та спільників за розстріл чоловіка
фото Facebook судової охорони

"Судові охоронці були на вході, у коридорі, в залі судового засідання, щоб на суддів та учасників процесу не чинили тиску, не було погроз. Тому що суд абсолютно ніяк не охороняється. У залі порушень апріорі не могло бути, тому що були дотримані усі ці рівні безпеки. Якщо говорити про сам суд, його роботу, то там з'явилися громадяни, які заходили з пістолетами, хулігани. За два дні ми обмежили пронесення трьох пістолетів, ножа, двох дерев’яних палиць й аерозольного балончика сльозогінної дії", – коментує Ольга Ангелова.

До одного чоловіка, який репетував, лаявся у приміщенні суду, судові охоронці викликали поліцію. Ті склали на чоловіка адмінматеріали за дрібне хуліганство.

Обстановка проголошення була нормальною, – сказав спікер-суддя Іван Зейкан й зазначив, що судові охоронці спрацювали ефективно. Він додав, що в практиці суду трапилось вперше, що у присутніх вилучали речі такого типу.

Піца у СІЗО

На прохання Суспільного прокоментувати поведінку обвинувачених, які під час засідання їли піцу і пили чай, він повідомив, що особисто цього не бачив.

На Рівненщині суд засудив авторитета та спільників за розстріл чоловіка
під час зачитання вироку засуджені їли піцу

"Підсудні в режимі відеоконференції брали участь. Відбулась ситуація, що вирок тривалий час проголошувався і ми були зайняті зачиткою, хтось звернув увагу, що там щось твориться незрозуміле. То головуюча зупинила проголошення вироку й оголосила перерву. Я, наприклад, сам не бачив, що вони щось їли, але вони були повернуті спиною до нас", – сказав спікер-суддя.

Що відомо

  • Уночі з 6 на 7 лютого 2019-го у Старому Селі Рокитнівського району на власному подвір’ї знайшли застреленим 30-річного місцевого жителя. Свідок вказав на автівку та двох чоловіків, які можуть бути причетними. Поліція кинула значні сили на їх пошук і затримання. Згодом вони здалися самі. У поліції повідомили: ті, хто здався – не убивці, а лише співучасники.
  • 27-річного Павла Павловича підозрювали у замовленні вбивства 30-річного односельця у Старому Селі Рокитнівського району. Троє, за версією слідства, виконавців цього вбивства, побили чоловіка битами та добили з автомата на власному подвір’ї.
  • Прикордонники під час спроби перетину кордону затримали трьох інших, як виявилось – виконавців, а в Рівному затримали 27-річного замовника. Він – односелець загиблого і мав до нього неприязнь. Ціна за виконання замовлення – 2 тисячі доларів, скутер та "євробляха", повідомили у поліції.
  • Павло Павлович причетний також до розбою та хуліганства на території Рокитнівського району у 2017 році. Його випустили з-під варти на час розгляду справи у суді. Якби був за ґратами, вбивства могло і не статись, припустили у поліції.
На початок