В Одесі почали лікувати "найтовщу тополю України", відновлення триватиме декілька років

В Одесі почали лікувати "найтовщу тополю України", відновлення триватиме декілька років

В Одесі почали лікувати "найтовщу тополю України", відновлення триватиме декілька років
. Фото: Суспільне Одеса

200-річнуОрієнтовний вік тополі, названий представниками Державної екологічної інспекції. Натомість у КП "Міськзелентрест" припустили, що дереву приблизно 175 років. тополю, яку раніше зрізали на вулиці Торгова, 17, почали лікувати. Після цього дерево має "ожити". Навесні на ньому з'являться пагони, але розростися крона зможе не раніше, ніж через 5 років, розповів головний інженер комунального підприємства "Міськзелентрест" Володимир Хрома.

За словами працівника комунального підприємства "Міськзелентрест" Андрія, через те, що тополю раніше зрізали неправильно, на дереві з'явилися грибкові захворювання.

В Одесі почали лікувати "найтовщу тополю України"
Андрій. Фото: Суспільне Одеса

"Ті зрізи були зроблені дуже грубо, (їх робили, - ред.) з метою просто спиляти гілку. І ті гілки, які були оброблені, їх обробили некоректно, олійно-хімічною фарбою. Ми оновлюємо зрізи, щоб вони були гладкими, рівними і без пошкоджень. Дуже складно працювати, адже зазвичай такі роботи проводять за допомогою вишки. Наразі все доводиться роботи в доволі екстремальних умовах", – пояснив Андрій.

В Одесі почали лікувати "найтовщу тополю України"
Тополя у дворі на вулиці Торгова, 17. Фото: Суспільне Одеса

Роботи планують завершити до кінця 10 лютого, розповів головний інженер комунального підприємства "Міськзелентрест" Володимир Хрома. За його словами, до робіт залучили працівників "Міськзелентресту" та київських фахівців приватної компанії. Він зазначив: головним завданням є збереження пам’ятки.

В Одесі почали лікувати "найтовщу тополю України"
Володимир Хрома. Фото: Суспільне Одеса

"Ми проведемо сушку електрофеном і спеціальними розчинами обробимо поверхню дерева. Там є ще два дупла, їх ми теж запломбуємо, закриємо лінолеумом, щоб не потрапляла вода. Головне завдання – аби не було вологи. Тому що з проникненням вологи потрапляють і всі грибкові захворювання, так дерево починає хворіти", – наголосив Хрома.

Координаторка робіт Катерина Бакова зазначила, що розташування дерева в дворі будинку ускладнило роботу, оскільки до тополі неможливо дістатися за допомогою жодної техніки.

В Одесі почали лікувати "найтовщу тополю України"
Катерина Бакова, працівниця КП "Міськзелентрест". Фото: Суспільне Одеса

"Ми дуже довго вчора (9 лютого, – ред.) виставляли драбини, була надія, що іншим способом зможемо залізти. Але ось лазиОбладнання, що забезпечує підйом на стовпи та/чи дерева. Альтернативна назва - "кігті"., які використав "Ренесанс"Компанія "Ренесанс-92", яка здійснювала обрізання дерева у листопаді 2020 року. для підрізання дерева, не можна використовувати, бо це шкодить дереву. До того ж ми побачили рани, які залишилися на дереві", – поділилася Катерина Бакова.

За її словами, працівники "Міськзелентресту" планують консультуватися з промисловими альпіністами. Вони мають порадити, як зручніше дістатися зрізів, які ще потрібно обробити.

Нагадаємо, 24 листопада на Торговій, 17 обрізали 200-річну тополю. Роботами займалася приватна керуюча компанія "Ренесанс-92", яка обслуговує будинок. У міськраді цю подію назвали "безпрецедентним актом вандалізму".

Суспільне готове надати представникам компанії "Ренесанс-92" право висловити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Читайте також

На початок