Інститут нацпам’яті випустив ролик зі спростуванням міфу про землі "Новоросії"

Інститут нацпам’яті випустив ролик зі спростуванням міфу про землі "Новоросії"

Інститут нацпам’яті випустив ролик зі спростуванням міфу про землі "Новоросії"

8 лютого Інститут національної пам'яті випустив п'яте відео з курсу краєзнавчих лекцій "Український Південь", мета якого спростувати історичні міфи про заселення південної України, а також розповісти про ключову роль в освоєнні цих територій українцями. Завершальний ролик присвячений історії Ханської України.

Нова лекція спростовує історичний міф про землі, які належали Російській імперії. Цього разу експерти розповіли про "Ханську Україну" – підконтрольні кримському хану і Османській імперії чотири райони між Південним Бугом і Дністром, які заселяв український народ. Територія була утворена ще в XVII ст. – задовго до 1789 року, коли війська Російської імперії за підтримки українського козацтва захопили фортецю Хаджибей.

"Навіть для нинішніх мешканців Одещини та Миколаївщини правда про Ханську Україну або Ганщину — це майже наукова фантастика, бо про неї ані пари з вуст не було в шкільних підручниках історії, а академічна наука обмежувалася татарською назвою цієї території — Єдисан", – розповідає начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

Консультантами лекції виступили доцент кафедри Історії України ОНУ ім. Мечникова Володимир Полторак, професор Тарас Гончарук та доцент Стамбульського та Південноукраїнського педагогічного університетів Олександр Середа. Ролик розробила студія ONYKO Films за ініціативою Південного міжрегіонального відділу Інституту Нацпам'яті України.

Читайте також

Бій під Крутами: героїчний вчинок чи трагедія. Пояснює історик

Українка претендує на перемогу у конкурсі лонгрідів за родинну історію про Донбас і Галичину

Про життя молодшого сина Моцарта на Галичині видадуть книгу та знімуть фільм

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше