Українка претендує на перемогу у конкурсі лонгрідів за родинну історію про Донбас і Галичину

Українка претендує на перемогу у конкурсі лонгрідів за родинну історію про Донбас і Галичину

Українка претендує на перемогу у конкурсі лонгрідів за родинну історію про Донбас і Галичину Маргарита Сімонова / Reporters

Репортаж львівської журналістки Вікторії Дяченко претендує на перемогу у всесвітньому конкурсі лонгрідів True Story Award – повідомляє Читомо з посиланням на сайт премії.

Дяченко – львів'янка, студентка Львівського національного університету імені Івана Франка та єдина українка серед 39 фіналістів конкурсу, яких обирали серед 1179 текстів. Її історія "Своє. Рідне" розповідає роддинну історію про Донбас і Галичину та спростовує міф, нібито така різна ментально сім'я приречена розпастися.

"Якось їй сказали, що родичатися треба тільки з чистокровними українцями. Сім’ї, де мама — галичанка, а батько — донбасівець (чи навпаки), нібито приречені розпастися з політичних мотивів. Бо схід і захід країни нібито ментально різні і з таких сімей вийдуть діти-манкурти", – так починається її репортаж на Reporters.

Імена трьох переможців назвуть на Міжнародному фестивалі Reportagen у Берні 20 серпня цього року.

Ілюстрація на обкладинці – Маргарита Сімонова / Reporters.

Що відомо

  • True Story Award — міжнародний журналістський конкурс, заснований швейцарським журналом Reportagen. Премія покликана мотивувати журналістів усього світу і підтримати їх роботу, вона присуджується за репортажі з будь-якої точки земної кулі, опубліковані на найпоширеніших мовах. Тексти повинні відрізнятися дослідницькою глибиною, журналістською якістю і соціальною значущістю.
  • Reporters — єдине в Україні медіа, яке фокусується на жанрі літературного репортажу. Видання входить до заснованої у Львові екосистеми The Ukrainians Media та було створене два роки тому за підтримки Посольства Норвегії в Україні.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше