Як правильно встановлювати межі земельної ділянки. Роз'яснення Мін'юсту

Як правильно встановлювати межі земельної ділянки. Роз'яснення Мін'юсту

Як правильно встановлювати межі земельної ділянки. Роз'яснення Мін'юсту Ілюстративне фото, Unsplash

Міністерство юстиції пояснило, як правильно встановлювати межі своїх земельних ділянок для вирішення земельних спорів.

Як зазначили у відомстві, найчастіше громадяни звертаються до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги саме з питанням щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі.

Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) – це фактичне розташування поворотних точок меж земельної ділянки та закріплення їх межовими знаками на місцевості за допомогою геодезичних пристроїв.

Основні випадки для встановлення межі земельної ділянки:

  • буріння свердловин;
  • придбання земельної ділянки новим власником;
  • під час проведення будівництва на земельній ділянці;
  • при межових спорів із суміжними землевласниками/землекористувачами;
  • пошкодження або втрата раніше встановлених межових знаків.

Як встановити межі

Встановлення меж земельної ділянки складається з кількох кроків: укладення договору із землевпорядною компанією, проведення підготовчих робітПідготовчі роботи - це аналіз вихідних матеріалів, даних Державного земельного кадастру, правових підстав надання земельної ділянки у власність (користування), відомостей про наявність спірних питань щодо меж земельної ділянки тощо., топографічно-геодезичних робітТопографо-геодезичні роботи – виконання геодезичних зйомок на місцевості для визначення поворотних точок меж земельних ділянок та встановлення межових знаків. Закріплення меж земельної ділянки на місцевості інженер-землевпорядник здійснює в присутності власників або користувачів земельної ділянки. Непогодження сусідами меж земельної ділянки не являється підставою для прийняття рішення органами місцевого самоврядування про відмову у затвердженні технічної документації на земельну ділянку та відмови у передачі такої земельної ділянки у власність заявника. і камеральних робітКамеральні роботи - це складання та оформлення технічної документації із землеустрою, щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі та закріплення їх межовими знаками..

Для укладення договору з землевпорядною організацією необхідно надати такі документи:

  • копію документа, що посвідчує особу та реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • копію документа, що посвідчує право власності на нерухоме майно, що розташоване на цій земельній ділянці (за наявності);
  • копію документа, що посвідчує право власності (користування) на земельну ділянку (за наявності);
  • рішення органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади про надання дозволу на відведення земельної ділянки у власність або користування з викопіюванням, на якому зазначене її місце розташування.

Вартість та строки встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) встановлюються договором та залежить від складності землевпорядних робіт, площі земельної ділянки та інших факторів, які можуть бути відображенні в договорі.

У відомстві зауважили, що встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) базується на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди