Юрай Санітра - про настрій на чемпіонат світу, стан Дмитра Підручного та готовність збірної України

Юрай Санітра - про настрій на чемпіонат світу, стан Дмитра Підручного та готовність збірної України

Ексклюзивно
Юрай Санітра - про настрій на чемпіонат світу, стан Дмитра Підручного та готовність збірної України Євген Каранов

Ексклюзивне інтерв'ю Юрая Санітри для Суспільне Спорт.

Чемпіонат світу з біатлону-2021 розпочнеться змішаною естафетою. Ця гонка відкриє 10-денну програму з дванадцяти гонок. Збірну України на турнірі представлятиме 11 біатлоністів - саме стільки спортсменів увійшли до заявки на цей турнір.

Журналіст Суспільне Спорт Євгеній Каранов, який перебуває в Поклюці, поспілкувався з головним тренером Юраєм Санітрою перед стартом чемпіонату світу.

  • Настрій збірної України перед стартом чемпіонату світу

"Збір у Поклюці, який ми провели перед чемпіонатом світу, пройшов оптимально. Я задоволений і спортсмени задоволені, атмосфера в команді хороша, усі налаштовані боротися за високі результати.

Знаємо, що чемпіонат не буде легким, буде важка програма, траса складна і стрільбище нелегке. Але ми налаштовані на ці умови".

Читайте також: Склад збірної України на змішану естафету на чемпіонат світу з біатлону
  • Про склад на змішану естафету та стан Підручного

"Стратегія на естафету - поставити найсильнішу четвірку. Дехто думав, що склад був зрозумілим, але я тому не оголошував склад до останнього тренування, бо у Дмитра Підручного є проблеми. Не буду конкретизувати, які саме. Після тренування ситуація трохи зрозуміліша, але завтра (середа, 10 лютого) визначимо, чи готовий Підручний стартувати, чи ні.

У понеділок після тренування виникли проблеми, у вівторок сказав Дмитро, що уже краще. А в середу зранку, коли прокинеться, одразу приймемо рішення. Якщо буде потрібно, то стартуватиме Антон Дудченко. Упевнений, що завтра усі будуть готові на 100% і будуть бігти в міксті".

  • Готовність Антона Дудченка

"Після етапу Кубка світу в Антгольці, де він провів три дні поспіль важких стартів, у Антона були проблеми на початку збору в Поклюці. Ми серйозно дивилися на його стан, зараз можу сказати, що він вийшов з цього стану, уже готовий. Упевнений, він знову покаже, що прогресує у цьому сезоні та може допомогти команді, також в естафеті".

Стежте за усіма деталями: онлайн-трансляція чемпіонату світу
  • Стан частини команди, яка приїхала з чемпіонату Європи

"Ми зробили кожному індивідуальну програму: і тим, хто був у Поклюці з самого початку, і тим, хто приїхав з чемпіонату Європи. Бачив, що перші дні були проблеми з акліматизацією на висоті, багато стартів провели на Євро. Але кожен має таку програму, щоб до свого старту бути у 100% готовності.

Бачу у Віти та Валентини Семеренко, Даші Блашко, Олени Підгрушної та Юлії Джими дуже хороший настрій. Вони готуються до чемпіонату світу, щоб показати свої можливості. Віта після чемпіонату Європи має таку програму, щоб вона добре пройшла акліматизацію. Можу сказати, що готуємо її до старту в індивідуальній гонці".

"Думаю, що це питання ми закрили. Знаємо потенціал Каті Бех, але прийняли таке рішення. Ми домовилися з нею, що краще буде пробігти Кубок IBU, а потім подивимося: якщо буде готова, то заберемо на етап Кубка світу в Нове-Мєсто.

Для її розвитку та спортивної кар'єри - це кращий крок, ніж сидіти на чемпіонаті світу, де можна пробігти один старт".

Читайте також: Чемпіонат світу з біатлону-2021: трансляції та календар змагань
Категорії
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів