У Каневі планують відкрити перший в Україні музей художника Марчука

У Каневі планують відкрити перший в Україні музей художника Марчука

У Каневі планують відкрити перший в Україні музей художника Марчука 24tv

З ініціативою перетворити колишній районний будинок культури в місті Канів на перший в Україні музей художника Івана Марчука виступив міський голова Ігор Ренькас. Про це повідомляє пресслужба Канівської міської ради.

Колишній будинок культури у зв'язку з адміністративною реформою та ліквідацією Канівського району переходить до комунальної власності міста. Для виконання функцій будинку культури будівля непотрібна, але сама будівля цікава і розташована в історичній частині міста.

Сам художник з 2018 року став почесним громадянином Канева (за словами міського голови, Марчук проводить в місті багато часу, а серед його робіт можна знайти чимало тих, що присвячені Каневу). Тому виникла ідея створити на базі колишнього БК перший в Україні музей народного художника Івана Марчука.

У Каневі планують відкрити перший в Україні музей художника Марчука

Будівля колишнього будинку культури

"Творчістю Марчука захоплюється без перебільшення увесь світ, але в Україні досі не відкрито жодного музею Івана Степановича, – відзначає Ренькас. – Для нас буде честю виправити цю помилку і стати першим містом, де відкриється такий музей. Цю ідею ми вже озвучили представникам самого художника і отримали схвальні відгуки. Також звернулися до міністра культури і інформаційної політики України Олександра Ткаченка".

У міськраді зазначили, що наразі будівля, звісно, не пристосована для розташування в ній музею. Але проведення ремонту дасть змогу не тільки відкрити перший в Україні музей Івана Марчука, а й у подальшому організовувати тут проведення творчих вечорів, фестивалів та інших культурних заходів.

Що відомо

  • Івану Марчуку 84 роки. Він народився в селі Москалівка Лановецького району. У 1996 році став заслуженим художником України, у 1997 році – лауреатом премії України імені Тараса Шевченка, в 2002 – народним художником України, в 2007 році Івана Марчука внесли до британського рейтингу "Сто геніїв сучасності", а в 2016 художника нагородили Орденом Свободи.
  • Сьогодні в активі Івана Марчука є близько 5 000 творів. Художник провів понад 150 персональних і близько 50 колективних виставок. Він є найдорожчим українським художником. Найдорожчу картину художника "Місячні квіти" придбали за $7500.

Читайте також

Куди піти дивитись сучасне мистцетво: виставкові простори в Україні

Про чуттєвість, вразливість та силу через мистецтво сучасних українських художниць

Харківська резиденція митців: хто поселиться у буднику "Слово" в новому сезоні

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше