Харківська резиденція митців: хто поселиться у буднику "Слово" в новому сезоні

Харківська резиденція митців: хто поселиться у буднику "Слово" в новому сезоні

Харківська резиденція митців: хто поселиться у буднику "Слово" в новому сезоні

У 2021 році стартує новий сезон Харківської резиденції "Слово". У квартирі в будинку на вулиці Культури, де у 30-х роках жили митці "Розстріляного відродження", працюватимуть сучасні автори — письменники, дослідники, музиканти.

Як повідомили ініціатори створення резиденції, новий сезон проєкту стартує у лютому. Його учасниками стануть митці, які працюють над темами, дотичними до мистецької спільноти Харкова 20-х років минулого століття.

Першою до Харкова приїде письменниця і дослідниця Люба Якимчук. Вона працює над книгою про основоположника українського футуризму Михайля Семенка.

"Цікава деталь — Семенко з дружиною, акторкою Наталею Ужвій жили у квартирі якраз навпроти Лісового (квартира, де житимуть учасники резиденції, раніше належала публіцисту Петру Лісовому — ред.), тож можна сказати, що Люба працюватиме буквально в сусідстві з об’єктом свого дослідження", — зазначають організатори резиденції.

До Харкова на літературну резиденцію приїдуть нові постояльці квартири в будинку "Слово"Дмитро Следюк

Вид згори на будинок "Слово"

Люба Якимчук є сценаристкою двох фільмів про "Будинок "Слово" — документального 2017 року та художнього, де вона займалася підготовчим етапом.

До Харкова на літературну резиденцію приїдуть нові постояльці квартири в будинку "Слово"YouTube/Lyuba Yakimchuk

Любов Якимчук

У Харкові також очікують резидентів з Києва, Нью-Йорка, Берліна, з Донбасу. Це дослідниця Ярина Цимбал, американська режисерка українського походження Вірляна Ткач, берлінський музикант родом з Харкова Юрій Гуржа, письменниця родом з Донбасу Ірина Малишко. Усі вони працюватимуть над темами, які пов'язані із Харковом 20-х років.

До Харкова на літературну резиденцію приїдуть нові постояльці квартири в будинку "Слово"liroom.com.ua

Юрій Гуржа

До Харкова на літературну резиденцію приїдуть нові постояльці квартири в будинку "Слово"Радіо Свобода

Ірина Малишко

Ярина Цимбал, до прикладу, готуватиме до друку спогади про Юрія Смолича "Інтимна сповідь" (дія більшості розділів відбувається в будинку "Слово"). Вірляна Ткач разом з Сергієм Жаданом готує виставу "Алло?", що є інтерпретацією вистави Леся Курбаса, який працював у Харкові та теж жив у будинку "Слово".

До Харкова на літературну резиденцію приїдуть нові постояльці квартири в будинку "Слово"vogue.ua

Вірляна Ткач на виставці "Курбас. Нові світи" в Мистецькому Арсеналі (Київ) у жовтні 2018 року

Про дату зустрічі першої резидентки повідомлять на сторінці проєкту. А поки організатори готують дві зустрічі в межах "Квартирників"на 5 та 6 лютого: авторський вечір музиканта і поета Івана Сеніна та поета Артема Полежаки.

Що відомо

  • За словами ініціаторів, Харківська резиденція "Слово" — проєкт, завдяки якому митці, літератори та дослідники зможуть працювати над своїми проєктами, занурившись у харківський контекст.
  • У жовтні повідомлялося, що резиденція отримала квартиру в історичному будинку "Слово" в постійне користування.
  • Будинок "Слово" — житлова шестиповерхівка на вулиці Культури, 9, побудована наприкінці 1920-х років кооперативом літераторів. Будівля спроєктована Михайлом Дашкевичем та має в плані символічну форму літери "С". З 1933 по 1938 рр. з будинку репресували понад 70 мешканців-літераторів з 60 квартир. Одинадцять із них розстріляли в урочищі Сандармох. Цей період в історії української літератури назвали "Розстріляним відродженням".
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше