Перейти до основного змісту
Дієтологиня розповіла про користь та ризики від екзотичних фруктів

Дієтологиня розповіла про користь та ризики від екзотичних фруктів

Ексклюзивно
Дієтологиня розповіла про користь та ризики від екзотичних фруктів
.

Про те, чи правильно українці вживають екзотичні фрукти та чим корисні авокадо, хурма, банан, гранат та цитрусові в ефірі Українського радіо розповіла дієтологиня та нутриціологиня Іванна Лук’янук.

Іванна Лук'янчук наголосила, що користь екзотичних фруктів не є відповідною їх ціні.

"Наразі в супермаркетах є дуже велика кількість екзотичних фруктів, ягід та овочів. Ціни на них, як правило, є дуже високими. Часто я чую від своїх пацієнтів, що за такі гроші це, мабуть, дуже корисно. Але це не завжди так. Однозначно, вони корисні, але для того, щоб екзотичний фрукт потрапив на наші прилавки, його транспортують здалеку. Саме тому він є дорожчим, але це не означає, що кориснішим", – пояснила дієтологиня.

Крім того, організми українців зі значно більшою ефективністю засвоюють корисні речовини з місцевих фруктів та овочів, ніж із заморських ласощів

“Якщо говорити, що буде більш корисним, то для українців корисніше вживати фрукти, які вирощені в нас в Україні, а не екзотичні. До них адаптована наша система обміну речовин. Віками наші предки вживали ці фрукти та овочі і наш організм еволюційно пристосувався і до перетравлення таких фруктів та овочів, і до засвоєння речовин з них. Фрукти, які ростуть в наших регіонах, засвоюються набагато краще за рахунок того, що нашому організму вистачає ферментів, щоб їх перетравити. З екзотичних фруктів ми не завжди можемо засвоїти корисні речовини, які там є”, – підкреслила Лук’янчук.

Поряд з тим, дієтологиня розповіла, яку користь можуть нести імпортні фрукти та які протипоказання щодо їх споживання можуть бути:

  • В гранаті є дуже багато вітамінів групи В, вітамін С, а також велика концентрація мікроелементів: магнію, калію, фосфору, йоду, заліза, кальцію. Гранатовий сік є чудовою профілактикою при анеміях, він також корисний для людей старшого віку, адже сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань. Проте є й люди, яким гранат треба їсти дуже обережно. Йдеться про тих, в кого є виразкова хвороба, гастрит або підвищена кислотність. Сам гранат містить велику кількість кислоти і може подразнювати слизову.
  • Хурма дуже добре втамовує голод і буде чудовим перекусом, якщо немає часу щось приготувати. В ній міститься велика кількість калію, каротину, вітамінів групи А, фосфору, заліза, кальцію та магнію. Найбільш корисною хурма буде для вагітних жінок.
  • Хімічний склад бананів є дуже гармонійний та збалансований. З екзотичних фруктів це, мабуть, найбільш простий, який дуже рідко буде викликати алергію. В бананах дуже багато калію та магнію, що позитивно впливає на стан серцево-судинної системи. Також в них високий вміст триптофану та вітамінів групи В, які допомагають подолати нервове напруження, зняти стрес, а деколи навіть придушити спалахи гніву. Людям, які мають проблеми з кровотворенням або згушення крові, тромбофлебіт, ішемічну хворобу серця банани їсти не можна. Також при синдромі подразненого кишківника буде з’являтися здуття живота.
  • Авокадо покращує стан шкіри, роботу серця, має протизапальну дію, буде допомагати знижувати рівень холестерину в крові за рахунок свого вітамінно-мінерального складу. В нього входить й холін, й вітаміни групи В, С, D, E, фосфор, калій, кальцій, мідь, магній, марганець, натрій. Також авокадо є дуже ефективний антиоксидантом.
  • Перевагою папаї є те, що її можуть вживати також й люди, які страждають цукровим діабетом. В ній є білки, фосфор, залізо, вітамін С, тіамін, рибофлавін, вітаміни групи В. Папайя буде корисною для серцево-судинної та імунної систем.
  • Помело має здатність прискорювати обмінні процеси, що може призводити до спалювання жирових відкладень, якщо їсти його в міру. В ньому міститься велика кількість вітаміну С, що підвищує опірність організму та допомагає боротися з вірусами та бактеріями. Проте його не варто вживати тим, в кого є алергія на цитруси, при гепатитах, нефритах, колітах, виразках шлунку чи дванадцятипалої кишки та при підвищеній кислотності.

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок