Facebook почне видаляти фейки про вакцини

Facebook почне видаляти фейки про вакцини

Facebook почне видаляти фейки про вакцини
AP

Facebook заборонив дезінформацію про всі вакцини та планує видаляти повідомлення з неправдивими твердженнями.

"Ми почнемо застосовувати цю політику негайно, приділяючи особливу увагу cторінкам, групам та обліковим записам, які порушують ці правила, і протягом наступних тижнів ми продовжимо ширше застосувати ці вимоги", — заявив віцепрезидент Facebook Гай Розен.

Зокрема, до дезінформаційних повідомлень соцмережа зараховуватиме такі, що містять твердження:

  • COVID-19 створений людиною;
  • вакцини неефективні для запобігання хворобі;
  • захворіти хворобою безпечніше, ніж отримати вакцину;
  • вакцини токсичні, небезпечні або викликають аутизм.

Нові правила будуть застосовуватися як до постів користувачів, так і до платної реклами. Аналогічні обмеження стосуватимуться і публікацій в Instagram. Також Facebook вирішив видалити групи, в яких неодноразово поширювалася дезінформація.

Читайте також: Що відомо про скандали із соцмережею Facebook. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

"Групи, сторінки та акаунти у Facebook та Instagram, які неодноразово поширювали неправдиві заяви можуть бути взагалі видалені", — наголосили у компанії.

При цьому, повідомлення про вакцини проти коронавірусу, які не містять дезінформції, будуть перевіряти факт-чекери, які не працюють у Facebook. Якщо у них містимуться невірні твердження, соцмережа позначатиме їх як "неправдиві".

Що відомо

  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов допускає, що він та президент Володимир Зеленський отримають щеплення поза чергою задля популяризації безкоштовної вакцинації від COVID-19. Зокрема, до кампанії з вакцинації планують залучати людей, які є авторитетами у суспільстві.
  • Кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого. У лютому Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • Напередодні виборів президента США Facebook видалив 2,2 мільйона рекламних повідомлень та позначив міткою "фейк" 150 мільйонів особистих постів через неправдиву інформацію щодо виборів
На початок