Проєкт освітлення вулиці Короленка у Дніпрі увійшов до списку переможців всесвітнього конкурсу

Проєкт освітлення вулиці Короленка у Дніпрі увійшов до списку переможців всесвітнього конкурсу

Проєкт освітлення вулиці Короленка у Дніпрі увійшов до списку переможців всесвітнього конкурсу Фото: dp.informator.ua

Проєкт освітлення бульвару мистецтв на вулиці Короленка у Дніпрі увійшов до списку переможців всесвітнього конкурсу LIT Lighting Design Awards 2020 року в категорії Landscape Lighting. Про це повідомив Микола Каблука – засновник, дизайн- та артдиректор компанії, яка займалася проєктуванням освітлення.

Цього року члени журі LIT оцінили понад 350 заявок з 43 країн, ґрунтуючись на сучасних стандартах і тенденціях світового дизайну.

"Бульвар створений в центрі міста, по сусідству з театрами та об'єктами мистецтва, і повинен стати новим креативним кластером. Ставилося завдання максимально розкрити креативність простору світловими прийомами. У цій концепції ми об'єднали каустичні світлові хвилі, що заповнюють весь бульвар, тематичні світлові крафтові світильники з кортами і інтерактивний медіаекран", – повідомив Суспільному Микола Каблука – засновник, дизайн- та артдиректор компанії, яка займалася проєктуванням освітлення.

За словами архітекторів проєкту, одна із головних пам'яток бульвару – інтерактивний екран. Ідея виникла з бажання наблизити жителів і гостей міста до творчості. Інтерактивні інсталяції – це сучасний вид мистецтва. Будь-яка людина може стикнутися з артоб'єктом, а також стати його частиною. Інтерактивні датчики виявляють рух людини і перетворюють його на проєкцію. Отже, художники "малюють" цифровою фарбою. Скульптори використовують свої рухи для створення скульптури з цифрового матеріалу.

Проєкт освітлення вулиці Короленка увійшов до списку переможців всесвітнього конкурсуФото: dnepr.info

Проєкт освітлення вулиці Короленка увійшов до списку переможців всесвітнього конкурсу

Архітектори проєкту – Дмитро Волик і Ксенія Донецька.

Що відомо

  • Улітку 2019 року в мерії Дніпра заявили, що розпочали капітальну реконструкцію на вулиці Короленка. Як повідомив тоді начальник управління інфраструктури міста департаменту благоустрою та інфраструктури міськради Петро Шматченко, після заміни мереж покладуть тротуарну плитку, висадять десятки нових дерев – платанів та тис.
  • 4 червня 2019 року на вулиці Короленка почали спилювати дерева. Активіст громадського об’єднання Save Dnipro Ілля Рибаков заявив, що ці роботи відбувались без будь-якого тендеру.
  • У січні 2020 року Дніпровський окружний адміністративний суд визнав незаконним рішення про реконструкцію вулиці Короленка.
  • LIT Lighting Design Awards – всесвітній конкурс світлового дизайну зі штаб-квартирою в Лос-Анджелесі, Каліфорнія.

Читайте також

Суд у Дніпрі визнав незаконним рішення про реконструкцію вулиці Короленка

У Києві встановлять медіаскульптуру кита з переробленого пластику

Архітектурна платформа ArchDaily написала про Львівський мистецький центр

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше