Жителі Кіровоградщини заборгували за спожиту електроенергію 114 мільйонів гривень

Жителі Кіровоградщини заборгували за спожиту електроенергію 114 мільйонів гривень

Жителі Кіровоградщини заборгували за спожиту електроенергію 114 мільйонів гривень Суспільне: Кропивницький

Жителі Кіровоградської області заборгували за спожиту електроенергію на 1 січня 2021 року – 114 мільйонів гривень. Про це розповів заступник директора обласної енергопостачальної компанії Олег Соловйов.

“На 1 лютого дані ще підраховуються операторами, але прострочена заборгованість, яку ми вже знаємо і з якою працюємо, це 40 мільйонів гривень",– каже Олег Соловйов.

Радить споживачам, які не можуть одразу заплатити всю заборгованість, укладати договори реструктуризації.

Напередодні з двома кропивничанами, які заборгували за спожиту електроенергію від 4 до 8 тисяч гривень, уклали угоди реструктуризації, за допомогою яких через зміни строків спрощують умови сплати заборгованості.

90-річна кропивничанка Поліна Андросова за електроенергію заборгувала понад чотири тисячі гривень. Куратор роботи з побутовими споживачами енергопостачальної компанії Василь Недоступ, говорить уклали договір реструктуризації. Поліна Андросова підписала договір до кінця року. Щомісяця жінка повинна сплачувати по 427 гривень і те, що споживає. “Ну так може й вийде платити. Пенсія у мене 2 тисячі гривень, син хворий, доньку похоронила 2 роки тому. Де ж у мене будуть гроші, от тому й не платила”.

Говорить, не отримує субсидію, у будинку прописані онука з чоловіком. Показує пакет з десятком ліків, які приймає щодня. “Щомісяця по 700 гривень витрачаю. Не вистачає грошей.”

Василь Недоступ каже: з споживачами, які хочуть оплачувати заборгованість, яка склалася, укладають графік погашення. “Договір реструктуризації так званий. Для його укладання споживач повинен надати документи, які підтверджують неплатоспроможність – це можуть бути як виписки із соцзахисту, так і довідки про доходи. Тоді ми розраховуємо відповідно до суми дебіторської заборгованості, на який термін ми можемо укласти договір”.

Жителі Кіровоградщини заборгували за спожиту електроенергію 114 мільйонів гривеньСуспільне: Кропивницький

Кропивничанин Давид Волощенко заборгував 8 тисяч гривень. Він підписує договір реструктуризації. “Я потрапив в аварію через несправність машини. Вчився заново ходити, багато грошей витратив на ліки, у мене ще двоє діток-дошкільнят, і тому я не платив за комунальні послуги. Буду платити по 775 гривень щомісяця, я це можу собі дозволити, такі можливість в мене є”.

Представники енергопостачальної компанії ідуть до будинку наступного боржника. Ім ніхто не відповідає. “Бувають випадки, коли споживачі не просто не сплачують за спожиту електричну енергію, а й не виходять на зв’язок. Ні за телефоном, ні при нашому особистому візиті. От в таких випадках доводиться застосовувати більш жорсткі санкції, такі як передача справ до суду.”

Заступник директора обласної енергопостачальної компанії каже в січні 2021 року подали до суду 43 позови на 210 тисяч гривень. “26 позовів на 118 тисяч гривень вже були виграні на нашу користь і будуть в примусовому порядку стягнені з клієнтів”.

Що відомо

У березні 2020року, Уряд заборонив під час карантину та протягом 30 днів після його скасування припиняти надавати житлово-комунальні послуги у разі їх несплати споживачами або оплати не в повному обсязі. Також забороняється нараховувати та стягувати штрафи за несвоєчасну оплату платежів.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди