У Кропивницькому власник кав’ярні Володимир Кравчук посипає тротуари кавовою гущею. Суспільному розповів: щодня кав’ярня має до чотирьох кілограмів відходів від кави, які раніше викидали. Нині - збирають.
У кропивницькій кав’ярні на вулиці Пацаєва щодня п’ють чай і каву понад три сотні людей. Володимир Кравчук говорить: кавовою гущею територію біля кафе посипають щоранку. Почали робити це тиждень тому. Використали 20 кілограмів такої гущі. “Раніше ми обробляли піщаною сумішшю, або сіллю, а потім вирішили спробувати обробляти кавовою гущею, оскільки вона екологічно безпечна. Тому що стічні води після розставання потрапляють до ґрунту. По-друге, це природне добриво для дерев, кущів, трави. Ми турбуємось про екологію, дбаємо про місто”.
Каже, що на власному прикладі хоче показати, що відходи можна переробляти.

Власник кав’ярні посипає тротуари кавовою гущею
Кропивничанка Ірина Мархотенко таку ініціативу підтримує. “Хто придумав – молодець. Кав’ярень багато в місті, скрізь каву люди п’ють. Чим викидати у сміття, нехай краще буде на користь людям. Я живу поряд, буду знати, що тут посипано – можна йти".
Кропивничанин Ігор Ткаченко випробовує посипаний кавовою гущею тротуар на слизькість. ”Щойно пройшовся по насипаному, краще, ніж не посипаний голий лід”.
Кавова гуща не шкідлива для довкілля, – каже доцентка кафедри екології і охорони навколишнього середовища Тетяна Тунік. “Кавова гуща – це органічні відходи виробництва, натурального продукту, тому це нешкідливо. Це, навіть, корисно для тих ґрунтів, які будуть знаходитися поряд. Якщо порівнювати протиожеледну суміш і кавову гущу, то, звичайно, кавова гуща має значні переваги. Вона не забруднює довкілля, не шкідлива ґрунтам”.
Володимир Кравчук каже: посипатиме доріжки кавовою гущею, допоки буде ожеледь.
Читайте також
- У Кропивницькому штрафують за нечищені тротуари
- "Втілюю мрію",– жителька Кіровоградщини змінила професію, відкривши ательє
- ”Не працювала, але заплатила майже 5 тис. грн податків”, – підприємниця з Кропивницького