”Не працювала, але заплатила майже 5 тис. грн податків”, – підприємниця з Кропивницького

”Не працювала, але заплатила майже 5 тис. грн податків”, – підприємниця з Кропивницького

”Не працювала, але заплатила майже 5 тис. грн податків”, – підприємниця з Кропивницького Суспільне: Кропивницький

Підприємниця з Кропивницького Світлана Круговцова не працювала під час посиленого карантину у січні, але заплатила майже 5 тисяч гривень податків і зборів. Жінка торгує на ринку. Суспільне дізнавалось – чи допомагає держава відшкодовувати збитки підприємцям на час карантину.

Світлана Круговцова торгує текстильними виробами (подушки, ковдри, рушники, хустки – ред.) на ринку ”Колгоспний” у Кропивницькому. До карантину щомісяця заробляла 20 тисяч гривень.

”Не працювала, але заплатила майже 5 тис грн податків”, – підприємиця з КропивницькогоСуспільне: Кропивницький

До карантину Світлана Круговцова щомісяця заробляла 20 тисяч гривень

З 8 по 25 січня, під час посиленого карантину, підприємниця не працювала, але сплатила усі податки і збори. Додала, що зверталась до керівництва ринку щодо пільг на оплату оренду торгівельних точок. Їй відповіли, що відповідних розпоряджень від міської ради не отримували: ”Змушена була сплатити єдиний соціальний внесок – 1100 гривень, патент – 800 гривень. За місця треба було платити в повному обсязі. У мене 5 точок, плачу 1600 гривень, плюс винаймаю торгові точки – це ще 1500 гривень”.

”Не працювала, але заплатила майже 5 тис грн податків”, – підприємиця з КропивницькогоСуспільне: Кропивницький

З 8 по 25 січня непродовольчі товари на ринку "Колгоспний" не продавали

За словами Світлани Круговцової, скористатись податковою пільгою не може, бо належить до підприємців другої групи, має найманих працівників. Сказала, що 8 тисяч гривень компенсації від держави, яку отримала в грудні, не відшкодували 60 тисяч гривень збитків від карантину за 2020 рік: ”Треба було всіх поставити в однакові умови. А то у нас великий бізнес працює, а малий – закрили. Товар був перегороджений, але все одно його можна було купити. Там скупчення народу дуже велике, а у нас тут свіже повітря, людей мало. І у нас тут коронавірус ходить, а у великих маркетах, виходить, коронавірусу немає.

Що відомо

  • На кропивницькому ринку ”Колгоспний” працюють майже тисяча підприємців – розповідає завідувач Айдин Ахмедов. З його слів, відмінити їм орендну плату за місця, на час простою, не можуть, бо мають платити за землю і послуги. Адміністрація ринку вирішила надавати підприємцям 15 % знижки на оренду у лютому і березні: ”Ми писали листи до міської ради. Але вони виходять з того, що: якщо ведуть господарську діяльність, то треба платити. Наші підприємці ходили в міськраду. І питали про те – чому маркети працюють, а їм не дозаоляють. Відповіли, що це не їх компетенція, це постанова Кабміну”.
  • Заступник міського голови Михайло Бєжан сказав, що, через карантин у січні, міський бюджет недоотримав 30 мільйонів гривень. По ринку ”Колгоспний”, за його словами, було два звернення: ”Впливати на роботу в період посиленого карантину ми не можемо, не можемо ми змінити і орендну плату, бо у них є мінімальна ставка на землю – це 3%. Менше ми не можемо встановити”.
  • Від сплати єдиного податку через карантин звільнили підприємців, які зароблять на рік не більше мільйона гривень – розповіла заступниця начальника управління податкової служби в Кіровоградській області Інна Твердохліб. Це перша група платників єдиного податку – фізичні особи-підприємці, у яких є наймані працівники, які здійснюють виключно роздрібну торгівлю з торговельних місць на ринку або надають послуги, і сума доходів яких за календарний рік не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітних плат: ”Законом України від 4 грудня 2020 року внесено зміни до розділу 10 Податкового кодексу. Тимчасово платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень-травень 2021 року, крім випадків порушення такими платниками умов застосування єдиного податку”.

Читайте також

  • За період епідемії, COVID-19 виявили у 9821 жителів Кіровоградської області, 7086 людей одужали, 328 померли. Це дані на 9:30 2 лютого.
  • З 2407 жителів Кіровоградської області, хворих на коронавірус, 2275 лікуються вдома. Це дані на ранок 2 лютого.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди