Перейти до основного змісту
Зеленський: Китай та інші держави закликали до тиші під час параду в Москві

Зеленський: Китай та інші держави закликали до тиші під час параду в Москві

Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час брифінгу. Київ, 28 березня 2025 року. Getty Images/Ukrinform/Danylo Antoniuk

Україна отримала від Китаю сигнал, що Пекін підтримує 30-денне припинення вогню у війні Росії проти України.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час спілкування з медіа, передає кореспондентка Суспільного.

"Ми отримали сигнал від китайської сторони, що вони підтримують тридцятиденне припинення вогню, яке пропонує Україна, а також сигнали від Китаю і інших держав, що було б справедливо йти до повного припинення вогню", — сказав Зеленський.

Він додав, що також Україна отримала від Китаю та інших держав сигнал, щоб забезпечити режим тиші під час перемирʼя, яке запропонував Путін під час 8-11 травня під час параду до Дня перемоги у Москві.

"Україна знов своїми кроками підтвердила, що завжди робить те, що обіцяє. Ніяких ударів, незважаючи на пропаганду руських, на 9 травня, по параду їх не було", — додав Зеленський.

Позиція КНР щодо війни в Україні

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року Китай дотримується позиції "стратегічного нейтралітету". Офіційний Пекін закликає до мирного врегулювання конфлікту, однак не засуджує дії Москви й утримується від голосувань за ключові резолюції ООН, які прямо засуджують агресію Росії.

Водночас Китай активно розвиває економічні відносини з Росією, зокрема в енергетичній та технологічній сферах, що викликає занепокоєння на Заході.

У травні 2024 року лідер Китаю Сі Цзіньпін під час пресконференції з очільником Кремля Володимиром Путіним заявив, що Пекін і Москва виступають за "політичне врегулювання" війни в Україні. Китай відмовився взяти участь у саміті миру, бо туди не запросили Росію.

Пекін також представив власний "мирний план" із 12 пунктів, який Україна та її західні партнери сприйняли скептично через відсутність чітких вимог щодо виведення російських військ із окупованих територій.

Колишній держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай не може шукати шляхи для припинення війни в Україні та покращення відносин з Європою і водночас постачати Росії товари, які є "найбільшим викликом європейській безпеці з часів закінчення холодної війни".

Топ дня
Вибір редакції
На початок