Український фільм "Атлантида" став номінантом міжнародної премії

Український фільм "Атлантида" став номінантом міжнародної премії

Український фільм "Атлантида" став номінантом міжнародної премії з відкритих джерел

Українська драма "Атлантида" режисера Валентина Васяновича номінували на премію Satellite AwardsПремія «Супутник» — це щорічна нагорода від Міжнародної академії преси, яка відзначає найкращих в індустрії розваг, журналів і блогів. Раніше нагорода носила назву премії «Золотий Супутник». Церемонія нагородження щороку проходить у готелі InterContinental, який знаходиться у Лос-Анджелесі. у категорії "Найкращий міжнародний фільм".

Як зазначили на сайті Держкіно, Міжнародна академія преси (The International Press Academy – IPA) оголосила список номінантів 25-ї ювілейної премії Satellite Awards.

Разом із українською стрічкою за нагороду в категорії "Найкращий міжнародний фільм" будуть змагатися ще 8 картин: "Ще по одній/Another Round" (Данія), "Туве/Tove" (Фінляндія), "Сонце/A Sun" (Тайвань), "Двоє/Two of Us" (Франція), "Джаллікату/Jallikattu" (Індія), "Мене тут більше немає / I’m No Longer Here" (Мексика), "Сестричка/My Little Sister" (Швейцарія) та "Ла Йорона/La Llorona" (Гватемала).

Переможці 25-ї премії стануть відомі 15 лютого 2021 року.

Міжнародну академію преси було створено в 1996 році. Одним із головних напрямів її діяльності є відзначення нових робіт як відомих, так і незалежних кінематографістів, що надає їм доступ до найширшої аудиторії зі всього світу. До складу IPA входять журналісти, що працюють у сфері індустрії розваг та висвітлюють здобутки в галузі кіно, телебачення, радіо та нових медіа. З січня 1997 року члени ІРА щорічно вручають Satellite Awards.

Про що фільм

Події фільму розгортаються в 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернутий до складу України, але його території непридатні для проживання. Саме на тлі цього спустошення народжується нова любов.

Всі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори, серед яких колишній розвідник, волонтер благодійного фонду "Вернись живим" Андрій Римарук, парамедік Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили в Маріуполі та Києві.

Стрічка отримала перемогу у Дев'ятому конкурсному відборі Держкіно і отримала державну фінансову підтримку в розмірі майже 21 мільйона гривень при загальній вартості виробництва майже 42 мільйони гривень.

Що відомо

  • Український фільм "Атлантида" режисера Валентина Васяновича, номінований на премію "Оскар" у 2021 році, вийшов на великі екрани у США. Стрічка отримала схвальну оцінку критиків.

Читайте також

Як працює онлайн-платформа українського кіно DzygaMDB

День українського кіно. 12 шедеврів, які має подивитись кожен

Про що говорили на мистецькому форумі ArtForum Юрій Андрухович, Ростислав Шпук та Ірма Вітовська

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше