Як працює онлайн-платформа українського кіно DzygaMDB

Як працює онлайн-платформа українського кіно DzygaMDB

Як працює онлайн-платформа українського кіно DzygaMDB

Поява DzygaMDB на українському медіапросторі здавалася логічною, адже із запитаннями про кількість українських фільмів у кінопрокаті жоден з кінематографістів не міг впоратися. Порахувати, скільки ж стрічок з’явилося у кінотеатрах, тепер значно легше, але місія бази даних про аудіовізуальну продукцію значно розширила свої кордони цих інтересів.

Для тих, хто не став членом DzygaMDB Pro, сервіс навряд може запропонувати багато інформації для ознайомлення, але для професіоналів він поволі перетворюється на хаб можливостей співпраці.

Без підписки на pro-версію онлайн-платформа може запропонувати поверхневе знайомство з українським кінопрокатом, стрічками, бокс-офісом, новинами зі світу кіно та рецензіями. Контактна інформація знімальної групи та продюсерів разом з їхніми сторінками у соціальних мережах будуть приховані для користувачів базової версії. Але користуватися DzygaMDB можна як найповнішим джерелом інформації про українське кіно, адже новини постійно оновлюються і база поповнюється фільмами, тому вона може бути цікава і непрофесіоналам.

Як працює онлайн-платформа українського кіно DzygaMDB

Вже за однією назвою зрозуміло, що творці проєкту хотіли зробити альтернативу IMDB. Поки портал IMDB досі не може похвалитися значною кількістю українських фільмів у своїй базі, DzygaMDB спрямувала свої зусилля на збір контактів представників індустрії для співпраці всіх сторін. Зараз на сайті можна дізнатися дані про кінопрокат, знімальну групу фільму та нагороди з кінофестивалів до кожної стрічки.

Співзасновниця DzygaMDB та виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух розповіла, що основну частину інформації здебільшого збирає редактор ресурсу з відкритих джерел. ”Усі правовласники можуть зареєструватися на платформі та отримати доступ до своїх проєктів. У профілі вони можуть внести додаткові дані, які відсутні, або ж виправити неточності, якщо такі є.

Як працює онлайн-платформа українського кіно DzygaMDB

Співзасновниця DzygaMDB та виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух

Такі ж функції доступні для акторів та режисерів. У випадку, коли редактор ресурсу додає до бази новий фільм, автоматично створюються профілі акторів, які зіграли у ньому. Тобто це такий ланцюжок, який постійно доповнюється новими ланками – даними від безпосередніх учасників проєктів”, – прокоментувала редакторську роботу Анна Мачух.

Допомогли у розширенні бази колеги з Міжнародного фестивалю документального кіно та права DocuDays UA. На DzygaMDB є посилання про створення каталогу української документалістики, ініціатором якого стала команда DocuDays UA, але в сторінковому вигляді всі документальні та ігрові стрічки вже є у базі сайту.

Одним з векторів державної політики в українській кінематографії було залучення іноземних інвестицій та міжнародних продакшенів. Першим кроком індустрії на зустріч цій ініціативі стала реклама українських локацій для зйомок. Розробкою маркетплейсу українських локацій вже займається Українська кіноасоціація (Ukrainian Motion Picture Association) і на DzygaMDB завчасно зарезервоване місце для цього каталогу.

Першою на DzygaMDB з’явилася база, де містилася інформація про прокат та фестивальні покази українських фільмів, а також дані кінопрофесіоналів. Згодом на ресурсі виникла база продакшенів, платформа для кастингів, публікації вакансій тощо.

Як працює онлайн-платформа українського кіно DzygaMDB

Команда DzygaMDB

Наразі база DzygaMDB містить дані про понад 3000 проєктів, 1500 акторів, близько 250 режисерів, 120 продакшенів та кінокомпаній. Оскільки контактна інформація потрібна переважно працівникам індустрії, для них створили pro-версію проєкту. Їм доступний ширший функціонал ресурсу, зокрема інформація про колег, перегляд їхніх контактів, можливість публікувати кастинги або брати у них участь.

Саме кастинги відкрили потребу в реєстрації кінопрофесіоналів, які хочуть бути залученими до процесу зйомок. Зараз на онлайн-платформі є можливість зареєструватися фактично всім представникам кінопрофесій, щоб отримати роботу.

За словами Анни Мачух, на DzygaMDB вже навіть відбувся міжнародний кастинг для іноземного проєкту з успішним результатом. Завдяки подібності з базою IMDB (Internet Movie Database), агрегатором рецензій та кіноновин Rotten Tomatos і SpotLight, DzygaMDB відкриває також можливість публікації новин та рецензій кінокритикам. Поки що цей сектор не надто розвинений, але зі збільшенням платформи мусить з’явитися і більше текстів.

Як працює онлайн-платформа українського кіно DzygaMDB

Поява вкладки сценаріїв на платформі подібно до кастингів відкриває можливості для сценаристів. Співзасновниця DzygaMDB розповіла, як з’явився цей сегмент бази даних: “Ініціатором проведення “Сценарного пітчингу” став сценарист Сергій Касторних, і цю ідею одразу підхопили українські продюсери, зокрема Володимир Яценко, Олексій Гладушевський, Ольга Пантелеймонова, Єгор Олесов та Максим Асадчий.

Загалом у проєкті взяли участь понад 50 продюсерів та 250 сценаристів, а на DzygaMDB з’явилась відкрита база сценаріїв для професіоналів. Її можуть взяти у користування продюсери, які шукають ідеї для реалізації, і продовжити перемовини зі сценаристами вже поза сценарним пітчингом. За підсумками першого пітчингу більше 10 проєктів вийшли на етап перемовин з продюсерами, а один зі сценаристів навіть продав права. Крім того, найкращий анімаційний серіал потрапив на Warsaw Kids Forum. Наразі стартував вже другий “Сценарний пітчинг”, який відбудеться у лютому, а поки до 31 січня ще можна встигнути подати заявку на участь, якщо ви сценарист”.

Створенням DzygaMDB займалася команда Одеського міжнародного кінофестивалю, але в майбутньому їхні офіси будуть розділені. Для запуску проєкту сума фінансування складала близько одного мільйона гривень, з яких 498,73 тис. грн. Українська кіноакадемія просила у держави через конкурс Українського культурного фонду.

Як працює онлайн-платформа українського кіно DzygaMDB

Прозентація проєкту. Президентка ОМКФ Вікторія Тігіпко та виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух

Але цієї суми отримати не вдалося. Запуск DzygaMDB став можливим завдяки приватним коштам президентки ОМКФ та керуючої партнерки фонду TA Ventures Вікторії Тігіпко. Оскільки платформа постійно росте, для наступних інвестицій планують залучати партнерів та шукати гранти.

Основна ціль творців DzygaMDB на найближче майбутнє – популяризувати та просувати базу даних серед іноземної спільноти кінопрофесіоналів. Ще до локдауну у березні відбулася презентація ресурсу в межах кіноринку 70-го Берлінале. Анна Мачух додала, що зараз вони активно співпрацюють з FAN of Europe і роблять для них дайджест новин.

Також в пріоритеті залишається популяризація кіно та стимуляція інтересу до нього серед масового глядача в Україні. Тому якщо один з міжнародних кінофестивалів захоче запросити українських акторів чи знімальну групу до себе на червону доріжку, вони зможуть це зробити без нескінченних пошуків електронної пошти та профілів у Facebook.

Читайте також

7 саундтреків стрічок-фіналісток національної кінопремії "Золота дзиґа-2020"

День українського кіно. 12 шедеврів, які має подивитись кожен

Про що говорили на мистецькому форумі ArtForum Юрій Андрухович, Ростислав Шпук та Ірма Вітовська

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше