Український фільм-претендент на "Оскар" вийшов на великі екрани у США

Український фільм-претендент на "Оскар" вийшов на великі екрани у США

Український фільм-претендент на "Оскар" вийшов на великі екрани у США з відкритих джерел

Український фільм "Атлантида" режисера Валентина Васяновича, номінований на премію "Оскар" у 2021 році, вийшов на великі екрани у США. Стрічка отримала схвальну оцінку критиків.

Як повідомляється на офіційній сторінці стрічки у Facebook, прокат стрічки буде обмеженим. її прем’єра відбулася 22 січня у незалежному кінотеатрі Нью-Йорка Metrograph.

Також зазначається, що прокат фільму стартував із рецензії у газеті The New York Times. "Автор Гленн Кенні вдало підмічає особливості фільму. Зокрема нетипову для антиутопії прив’язку до реальності та візуальний стиль", - йдеться у повідомленні.

Про що фільм

Події фільму розгортаються в 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернутий до складу України, але його території непридатні для проживання. Саме на тлі цього спустошення народжується нова любов.

Всі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори, серед яких колишній розвідник, волонтер благодійного фонду "Вернись живим" Андрій Римарук, парамедік Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили в Маріуполі та Києві.

Стрічка отримала перемогу у Дев'ятому конкурсному відборі Держкіно і отримала державну фінансову підтримку в розмірі майже 21 мільйон гривень при загальній вартості виробництва майже 42 мільйони гривень.

Що відомо

  • У вересні 2020 року Український оскарівський комітет номінував фільм "Атлантида" на премію "Оскар" у 2021 році.
  • За даними Держкіно, фільм "Атлантида" увійшов до довгого списку престижної премії BAFTA в 12 секціях.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше