Перейти до основного змісту
США та Китай домовилися про зниження мита на 90 днів

США та Китай домовилися про зниження мита на 90 днів

Важливо
Дональд Трамп та Сі Цзіньпін
Президент США Дональд Трамп бере участь у двосторонній зустрічі з головою Китаю Сі Цзіньпіном під час саміту лідерів G20 в Осаці , Японія , 29 червня 2019 року. REUTERS/Kevin Lamarque

США та Китай погодилися на 90-денне призупинення дії додаткових мит: США знижують тарифи на китайські товари з 145% до 30%, а Китай — з 125% до 10% на американські товари. Країни планують зробити це до 14 травня.

Про це йдеться у заяві Білого дому.

Це рішення стало результатом дводенних переговорів у Женеві та спрямоване на зменшення напруженості у двосторонніх економічних відносинах.

Основні положення угоди

  • США тимчасово призупиняють 24 відсоткові пункти додаткового мита на китайські товари, залишаючи базову ставку в 10% на період 90 днів.
  • Китай знижує свої тарифи на американські товари з 125% до 10% на той самий період та скасовує деякі нетарифні обмеження, введені з квітня цього року.

Ці заходи спрямовані на відновлення стабільності у двосторонній торгівлі та створення умов для подальших переговорів, йдеться у заяві.

Сторони погодилися створити механізм для продовження обговорень економічних та торгівельних питань. З американського боку переговори очолять міністр фінансів Скотт Бессент та торговий представник Джемісон Грір, а з китайського — віцепрем'єр Державної ради Хе Ліфен. Зустрічі планується проводити почергово в обох країнах або в третій країні за взаємною згодою.

"Обидві країни дуже добре представляли свої національні інтереси. Але ми дійшли висновку, що маємо спільні інтереси, і ми обидва зацікавлені в збалансованій торгівлі. США продовжуватимуть рухатися в цьому напрямку", — прокоментував угоду міністр фінансів США Скотт Бессент.

Нагадаємо, що у квітні 2025 року адміністрація президента Трампа підвищила тарифи на китайські товари до 145%, що спричинило відповідні дії з боку Китаю та призвело до значного зниження обсягів двосторонньої торгівлі. Це, своєю чергою, викликало занепокоєння щодо впливу на глобальну економіку та інфляційний тиск у США.

Аналітики відзначають, хоча поточна угода є тимчасовою, вона відкриває можливості для більш стабільних та взаємовигідних торгівельних відносин між двома найбільшими економіками світу.

Топ дня
Вибір редакції
На початок