Перейти до основного змісту
США та Китай у Женеві проводять другий тур перемовин щодо взаємної тарифної політики — Reuters

США та Китай у Женеві проводять другий тур перемовин щодо взаємної тарифної політики — Reuters

Китай, США
Кортеж міністра фінансів США Скотта Бессента виїжджає з резиденції, де відбуваються торговельні переговори між делегаціями Китаю та США в Женеві , Швейцарія, 10 травня 2025 року. REUTERS/Denis Balibouse

Американські та китайські високопосадовці 11 травня знову зустрілися у швейцарському місті Женева для обговорень пом'якшень умов торгівлі між США та Китаєм після запровадження взаємних митних тарифів.

Про це повідомило агентство Reuters, із посиланням на поінформованих співрозмовників.

Зазначається, що переговорні команди зустрічаються у закритій віллі посла ООН, яка має власний приватний парк з видом на Женевське озеро у передмісті Колон'їГромада у Швейцарії в кантоні Женеви..

Швейцарію було обрано місцем проведення після звернень швейцарських політиків під час нещодавніх візитів до Китаю та Сполучених Штатів.

У суботу, 10 травня, віцепрем'єр Китаю Хе Ліфенґ та міністр фінансів США Скотт Бессент провели у Женеві перший раунд перемовин.

Вже місяць ставка тарифів США на китайський імпорт фактично становить 145%, а Китаю на американський — 125%.

Вашингтон прагне зменшити дефіцит у торгівлі з Пекіном і переконати Китай відмовитися від "меркантилістської економічної моделі", зробити більший внесок у світове споживання.

Тим часом Пекін проти того, що країна вважає зовнішнім втручанням. Китай хоче, щоб Вашингтон знизив тарифи, роз'яснив, що саме він хоче, щоб Китай купував більше, і ставився до нього як до рівного на світовій арені.

Перед зустріччю, 9 травня, президент США Дональд Трамп окреслив, якими він бачить результати перемовин. Він заявив, що Китай повинен імпортувати більше американських товарів, а США знизить свої 145% тарифи на більшість китайських товарів до 80%. Але рішення буде за міністром фінансів Бессентом.

Представники адміністрації США окреслили, що процес порозуміння з Китаєм у торгівлі має розпочатися зі взаємних кроків послаблення напруги. Потім слідуватимуть вимоги з-поміж пріоритетів Трампа щодо конкретних кроків з боку Китаю — наприклад, про виробництво фентанілу.

Як зазначає The Wall Street Journal, проблема фентанілу стане ключовим питанням у переговорах. Це синтетичний опіоїд, через який потерпають від наркотичної залежності в США.

Далі сторони працюватимуть над першим етапом американсько-китайської торгівельної угоди.

Що відомо про "тарифи Трампа"

2 квітня Трамп оголосив про запровадження мит на продукцію зі 185 країн і територій. Він повідомив про встановлення мінімальної ставки мита на імпортні товари на рівні 10%. Зокрема для товарів з Європейського Союзу діятиме мито — 20%. Тарифна ставка для Китаю тоді становила 34%. Для окремих країн передбачено індивідуальні тарифи.

Крім того, з 3 квітня адміністрація США запровадила 25% мито на всі імпортовані в країну автомобілі.

В українському Мінекономіки заявили, що 10% мита для України — це "складно, але не критично".

4 квітня Китай відповів на запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа нових підвищених мит, встановивши тарифи для всього американського імпорту товарів на рівні 34%. Вони почали діяти 10 квітня.

9 квітня Трамп заявив, що США підвищують митну ставку на китайський імпорт з до 125%. До цього мито на імпортні китайські товари та сировину складало 104%.

У відповідь Китай запровадив додаткові 84% мит на імпортні товари із США.

10 квітня у Білому домі заявили, що ставка тарифів США на китайський імпорт зараз фактично становить 145%. Останній указ американського президента Дональда Трампа підвищує тарифи для Пекіну до 125% з 84%. Але це на додачу до 20% тарифу на фентаніл, який Трамп раніше запровадив проти Китаю.

Топ дня
Вибір редакції
На початок