Українські депутати вимагають заборонити комікс про любов між дівчатами

Українські депутати вимагають заборонити комікс про любов між дівчатами

Українські депутати вимагають заборонити комікс про любов між дівчатами

12 депутатів Верховної Ради подали звернення до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням забрати зі шкільних та дитячих бібліотек 1240 примірників коміксу "Принцеса + принцеса. Довго і щасливо".

Депутати зазначають, те, про що пише ця книга, порушує статтю 51 Конституції України, де визначено шлюб як вільну згоду чоловіка та жінки. Тією ж статтею передбачено захист державою сім'ї, материнства та батьківства. “Відтак, пропаганда одностатевих відносин прямо суперечить декларованим та гарантованим державою цінностям.” – йдеться у депутатському зверненні. 

Українські депутати вимагають заборонити комікс про любов між дівчатами

Ініціатор звернення – депутат від партії "За майбутнє" Анатолій Урбанський – заявив, що "не зміг залишитися осторонь новин про цей комікс, який до того ж поширюють серед дитячих і шкільних бібліотек".

У сторінці на Facebook київського видавництва "Рідна мова", яке відповідальне за переклад і публікацію коміксу, також вийшло звернення з цього приводу:

"Ми категорично не згодні з тим, що комікс "Принцеса + Принцеса: довго і щасливо" – пропагандистський твір. Це комікс про важливість власного вибору, про усвідомлення того, що люди різні і про терпимість до цього. Але щоб зрозуміти суть або зробити будь-які висновки, треба прочитати комікс", – заявили у видавництві.

Також у видавництві підкреслюють, що вікова категорія, на яку розраховано комікс — 10–12 років, і що психологи стверджують, що гомосексуальність не виникає лише через те, що відбувається навколо дитини, що вона читає або бачить.

Що відомо

  • Український інститут книги закупив комікс для бібліотек за рішенням Ради незалежних експертів у 2019 році в кількості 1240 штук. Його ціна становила 90 гривень. Перший тираж склав 1500 примірників. Зараз у продажу другий тираж (1000 примірників).
  • Комікс про пригоди і взаємини двох принцес написала Кейті О'нілл. Це історія про дівчат, які повинні побороти злу чаклунку.
  • Історія вперше була опублікована онлайн як вебкомікс "Princess Princess" у 2014 році, згодом видана видавництвом "Oni Press" у 2016 році.
  • У 2019 році українське видання коміксу було представлено на Книжковому Арсеналі видавництвом "Рідна мова".
  • "Принцеса+принцеса: довго і щасливо" – це комікс про романтичні стосунки між двома дівчатами. Він спрямований на подолання стереотипних уявлень про людські взаємозв’язки.

Читайте також

Що робити, якщо ви дізналися, що ваша дитина — гей або лесбійка. Поради психолога

Книжки і Minecraft: чому ваші діти можуть читати будь-що, і це нормально

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше