Зміна тренера жіночої збірної України? Бринзак не виключив такий варіант, Санітра про нього не знав

Зміна тренера жіночої збірної України? Бринзак не виключив такий варіант, Санітра про нього не знав

Зміна тренера жіночої збірної України? Бринзак не виключив такий варіант, Санітра про нього не знав biathlon.com.ua

Президент федерації та тренер заочно обмінялися репліками в студії Суспільне Біатлон.

Словацький тренер Юрай Санітра працює в Україні з 2016 року. За неповні два роки до Олімпіади-2018 словак очолив чоловічу біатлонну команду. А навесні 2020 року - став також тренером жіночої команди.

На цій позиції Санітра замінив Володимира Махлаєва та Валерія Лєснікова, які були старшими тренерами жіночої команди у сезоні 2019/20. Крім них, у тому сезоні з окремими біатлоністками працювали Григорій Шамрай (сестри Семеренко), Олег Меркушин (Анастасія Меркушина) та Урош Велепець (Юлія Джима).

Як зазначав Володимир Бринзак, призначення Санітри тренером обох збірних України обгорювалося ще взимку під час сезону 2019/20. А після завершення біатлонної зими було прийняте остаточне рішення.

У першій частині біатлонного сезону 2020/21 обидві українські команди не демонстрували високих результатів. У грудні лише одного разу потрапили в квіткову церемонію в особистих гонках (шосте місце Дмитра Підручного в спринті на четвертому етапі), чоловіча команда перебувала поза топ-10 заліку Кубка світу, а капітан Підручний рекомендував дізнаватися причини своєї форми у тренера.

Перший подіум в сезоні Україна здобула на сьомому етапі Кубка світу: Юлія Джима фінішувала другою в індивідуальній гонці в Антгольці. Покращення результатів у січні дозволило обом українським командами підійти до чемпіонату світу в топ-10 Кубку Націй (і чоловіки, і жінки на дев'ятому місці).

А 10 днів до старту чемпіонату світу президент федерації біатлону України Володимир Бринзак в ефірі студії Суспільне Біатлон не зміг відповісти на запитання, чи задоволений він роботою Санітри.

Натомість Бринзак заявив, що навесні можуть відбутися зміни на тренерській позиції жіночої збірної.

"Скажу відверто, задумувався над цим питанням [про оцінку роботи Санітри]. Можливо, ми все-таки дамо йому змогу сконцентруватися на чоловічій команді, вивести їх на олімпійський рівень, бо там потенційно у нас є можливості", - заявив Бринзак.

Для самого Юрая така інформація стала новиною, про це він заявив за кілька хвилин після Бринзака теж в ефірі студії Суспільне Біатлон.

"Це справа президента, а не моя. Це для мене нова інформація, не можу відповісти на це запитання. Можу сказати, що з роботою на дві команди справляюся без проблем. З чоловіками довше уже працюємо, з дівчатами - треба був час, щоб позайомитися", - відповів Санітра.

Володимир Бринзак зазначив, що Санітру тільки відволікає ситуація з окремою підготовкою трьох спортсменок (Джими, Підгрушної та Меркушиної). І після завершення сезону "будемо добре думати над цим питанням, яким чином поступити з жіночою командою".

Натомість Юрай на запитання ведучої Дар'ї Кузнєцової, чи готовий він продовжити роботу з жіночою збірною, відповів ствердно: "Питання не до мене, я завжди готовий".

За місяць до цієї ситуації в інтерв'ю Ua.tribuna.com Юрай Санітра відзначав, що спілкується з Бринзаком кілька разів на день, обговорює ситуації та подальші кроки. "З першого дня ми знайшли спільну мову та хороший контакт. Між нами є взаєморозуміння", - казав Санітра.

Однак у студії Суспільне Біатлон відповів, що інформація про можливе припинення роботи в якості тренера жіночої збірної - "нова інформація для нього".

Що відомо

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика