Чи є досі чинним новий правопис. Пояснює комісія з держмови

Чи є досі чинним новий правопис. Пояснює комісія з держмови

Чи є досі чинним новий правопис. Пояснює комісія з держмови Unsplash

Національна комісія зі стандартів державної мови повідомила, що новий український правопис діятиме до набуття чинності рішення Окружного адміністративного суду Києва.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.

"До моменту, коли рішення суду набуде чинності, постанова Кабінету Міністрів України "Питання українського правопису" від 22 травня 2019 року № 437 є чинною та обов’язковою для виконання на всій території України", – повідомили в нацкомісії.

Також у Міносвіти додали, що станом на 29 січня не отримували повного тексту рішення суду, який може бути предметом конструктивного обговорення.

"Усвідомлюючи важливість покладених законом "Про забезпечення функціонування української мови як державної" завдань, пов’язаних із напрямами діяльності, та власну відповідальність, комісія наголошує на тому, що завчасні дії, звернення та заклики можуть вивести українське суспільство за межі правового поля", – додається у повідомленні.

28 січня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною та скасував постанову Кабінету міністрів про встановлення нового українського правопису. Суд вважає, що Кабмін, ухвалюючи цю постанову, діяв поза межами своїх компетенцій та з порушенням законодавства, яке регулює порядок прийняття нормативно-правових актів

У Міністерстві юстиції повідомили, що вважають це рішення незаконним та оскаржуватимуть його в апеляційній інстанції.

Що відомо

  • Новий український правопис почав діяти із 3 червня 2019 року. Його редакцію підготувала Українська національна комісія з питань правопису. 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України схвалив нову редакцію, а 30 травня 2019 року документ набув чинності.
  • Окружний адміністративний суд 21 січня задовольнив позов колишнього заступника керівника Адміністрації експрезидента-втікача Януковича Андрія Портнова та зобов'язав Міністерство освіти та науки переглянути підручники з "Історії України" за 11 та 5 класи.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше