Перейти до основного змісту
У ЦГЗ розповіли, на що хворіли українці у 2020 році

У ЦГЗ розповіли, на що хворіли українці у 2020 році

У ЦГЗ розповіли, на що хворіли українці у 2020 році
. Ілюстративне фото: pixabay

Центр громадського здоров'я у 2020 році зафіксував зниження захворюваності на інфекційні хвороби в Україні. Так, у порівнянні з 2019 роком не було виявлено випадків дифтерії та холери, а також зменшилась захворюваність на кір.

Як повідомили у відомстві, у порівнянні з 2019 роком майже вдвічі знизилася захворюваність на шигельоз Інфекційна хвороба з групи кишкових антропонозів, яка викликає діарею, ротавірусний ентерит, сальмонельозі інфекції, лептоспірозІнфекційна хвороба, спричинена збудником- бактерією Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту , кашлюк, менінгококова інфекція, краснуха, хронічний вірусний гепатит В, ендемічний паротит.

Найбільше знизилася захворюваність на кір - у 215 разів (з 57 282 випадків до 264 випадків), та на вірусний менінгіт - з 686 випадків до 58 випадків за рік). У 2020 також не було зафіксовано випадків холери, бруцельозу, дифтерії, орнітозу та гострого поліомієліту. На рівні з 2019 роком залишились захворюваність на кліщовий вірусний енцефаліт, сказ, черевний тиф і паратифи.

Також у 2020 році медики підтвердили три випадки туляремії Гостра інфекційна хвороба тварин і людини. Патогенні мікроорганізми вражають насамперед лімфатичну систему і шкіру, селезінку; характеризується утворенням множинних гранулематозно-некротичних вогнищ у різних органах, лихоманкою і загальною інтоксикацієюі один випадок сибірської виразки. У 2019 випадків цих захворювань не було.

Водночас з 18 до 24 січня 2021 року в Україні на ГРВІ, включно із новою коронавірусною інфекцією, захворіли 110 136 людей, із них 29,2 % — діти. Найвищий показник був у місті Київ, найменший — у Харківській області.

Що відомо

  • Станом на 28 січня в Україні зареєстровано 5529 нових випадків захворювання на COVID-19. Одужало 11 946 осіб.

Читайте також

Чому болить спина та як цьому зарадити. Поради від МОЗ

Як запобігти виникненню серцево-судинних захворювань. Поради від МОЗ

Випічка, сало та картопля фрі. У МОЗ назвали жирні страви, які слід вживати з обережністю

Топ дня
Вибір редакції
На початок