Перейти до основного змісту
Троє представників Житомирщини стали переможцями конкурсу МАН та отримали стипендії Президента України

Троє представників Житомирщини стали переможцями конкурсу МАН та отримали стипендії Президента України

Житомирщина, стипендії Президента, науковці, МАН, листопад 2024 року
Троє представників Житомирщини отримали стипендії Президента України. Житомирська ОВА

Троє представників Житомирської області стали переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та отримали стипендії Президента України. Урочистості з нагоди призначення стипендій відбулися 27 листопада.

Про це повідомила на своєму сайті Житомирська обласна військова адміністрація.

У повідомленні йдеться, що отримали стипендії:

  • Анна Нітрян — випускниця Наукового ліцею "Житомирська політехніка", нині студентка Житомирського державного університету імені Івана Франка;
  • Артем Тищенко — учень Наукового ліцею "Житомирська політехніка";
  • Ульяна Дорошенко — випускниця Черняхівського ліцею, а нині студентка Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського.

У 2023–2024 навчальному році ці дослідники вибороли перші місця на обласному етапі конкурсу Малої академії наук, а згодом стали призерами всеукраїнського етапу.

Анна Нітрян здобула перемогу у секції "Економіка та економічна політика".

Тема її проєкту — "Державна політика SMM-просування вищої освіти як фактор майбутньої відбудови України: приклад Державного університету "Житомирська політехніка".

"Ідея виникла з мого щирого занепокоєння проблемою міграції талановитої молоді за кордон через російсько-українську війну. Я вважаю, що Україні потрібно зберегти свій інтелектуальний потенціал задля успішної повоєнної відбудови. Саме тому я вирішила дослідити, як за допомогою сучасних інструментів просування, зокрема соціальних мереж, можна популяризувати українську вищу освіту та мотивувати абітурієнтів залишатися навчатися в Україні", — сказала в коментарі Суспільному Анна Нітрян.
Троє представників Житомирщини стали переможцями конкурсу МАН та отримали стипендії Президента України
Анна Нітрян з науковими керівниками. Науковий ліцей Державного університету "Житомирська політехніка"

Артем Тищенко працював у секції "Програмна інженерія".

Артем створив сервіс, який спрощує роботу з розкладом занять для навчальних закладів. Він розробив Telegram-бота, який надає учням та вчителям швидкий доступ до актуальної інформації про розклад занять, консультацій та гуртків.

"Ідея створити цей сервіс виникла у мене через особистий досвід. Часто траплялося, що розклад змінювався, і знайти актуальну інформацію було складно. Тому я вирішив розробити Telegram-бота, який би автоматично надсилав розклад у зручному форматі. Завдяки використанню Python, FastAPI, Google Таблиць та Redis, я зміг створити швидкий та надійний сервіс", — розповів Артем Тищенко.
Троє представників Житомирщини стали переможцями конкурсу МАН та отримали стипендії Президента України
Артем Тищенко. Науковий ліцей Державного університету "Житомирська політехніка"

Артем Тищенко розповів, до чого його спонукає відзнака Президента.

"Пишаюся стипендією та гордий тим, що у нашій країні відзначають учнів такою високою відзнакою. Стипендія Президента України є гарною мотивацією для молодих науковців проводити дослідження (для свого вікового рівня), а в результаті досягати вагомих результатів. Коли я починав розробляти програму для МАНівського дослідження, то на таку відзнаку не сподівався, а тепер це мене додатково спонукає до нових цікавих відкриттів", — сказав у коментарі Суспільному Артем Тищенко.

Ульяна Дорошенко досліджувала тему в секції "Біологія людини" — "Теоретико-практичні аспекти харчування підлітків у сучасних умовах".

"Стрес, тренд на виснажливі дієти та просто несвідоме харчування — все це стає причиною формування шкідливих харчових звичок та дефіцитів, які є максимально небезпечними саме для підлітків, оскільки їхній організм ще формується. Недостатнє харчування або дефіцит окремих груп продуктів у підлітковому віці може негативно вплинути на функціонування організму людини все наступне життя, тому я і обрала цю тему. Шлях до третього етапу Малої академії наук не був легким для мене, оскільки це був мій третій рік участі в конкурсі-захисті, проте лише вперше я отримала змогу представити нашу область на всеукраїнському рівні. Загалом МАН для мене став способом самовдосконалення, формування власного світогляду та можливістю доєднатися до наукового життя", — розповіла Суспільному Ульяна Дорошенко.
Троє представників Житомирщини стали переможцями конкурсу МАН та отримали стипендії Президента України
Ульяна Дорошенко. Черняхів, травень 2024 року. Фото надала Ульяна Дорошенко

Ульяна Дорошенко пишається відзнакою.

"Це велика честь для мене. Таке визнання надихає продовжувати працювати у науці. У майбутньому я планую поєднувати виробничу діяльність із науковою, робити винаходи та впроваджувати їх у виробництво", — поділилася Ульяна.

Раніше Суспільне розповідало, що дев'ятеро ліцеїстів Наукового ліцею "Житомирська політехніка" стали призерами Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН.

Також повідомляли, що одинадцятикласниця Черняхівського ліцею №1 Ульяна Дорошенко виборола друге місце у всеукраїнському етапі МАН.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції

На початок