28 та 29 вересня у Житомирі проходить перший фестиваль військового братерства із назвою "Люди-Титани". Захід ініціювали представники обласної громадської організації "Українська військова організація" за підтримки Житомирської міськради. У перший день фестивалю в житомирському Гідропарку працювали 7 локацій, де житомирці могли поспілкуватися з ветеранами та військовими, оглянути їхню творчість і навчитися нових вмінь.
Про це Суспільному розповів голова обласної "Української військової організації" ветеран російсько-української війни Костянтин Чередник, який є співорганізатором заходу. За його словами, такий фестиваль вирішили провести, аби ветерани російсько-української війни та цивільні могли стати ближчими і краще розуміли один одного.
"Це поєднання відпочинку і спілкування людей цивільних із військовими, які з тих чи інших причин вже закінчили свою військову службу. Ми не хочемо, щоб нас ділили на військових і невійськових — на тих, хто воював і хто не воював. Ті, хто в Україні, вони всі зараз воюють кожен на своєму місці і роблять щось для перемоги. Навіть, здавалось би, просто продаючи щось, люди сплачують податки і підтримують нашу армію. Ми хочемо налагодити спілкування, хочемо знайти якісь моменти для співпраці, в роботі, в побуті. Хочемо, щоб люди розуміли, що ми не якісь там психовані, просто в нас загострене відчуття справедливості. Важко, стикнувшись з несправедливістю на війні, повертатися в цивільне життя, де також вистачає несправедливості", — говорить Костянтин Чередник.
"Незважаючи на всі обставини в нашій країні, нам потрібно об’єднуватися і давати хлопцям поштовх до нового життя", — каже співорганізаторка фестивалю "Люди-Титани" Наталія Журавська.
В перший день фестивалю городяни та гості міста на локаціях могли долучитися до різних активностей. У програмі була заявлена презентація творчих робіт ветеранів, майстеркласи із фізичних вправ, пілотування БпЛА, зі збору та розбору зброї для дітей і дорослих, фотосушка "Титани усміхаються", виставка "Чотирилапі побратими" та козацький вишкіл "Стрибожі правнуки".
З четвертої до шостої години вечора запланований також артпікнік "Козацька вечеря".
"В майстерні спорту було перетягування канатів, армрестлінг. На фотосушці ми показали наші бойові фотографії, коли ми на позиціях фотографувалися, там були й кумедні моменти. Можна було потренуватися у розборі-зборі автоматів. Ще хлопці показували цивільним міни, розповідаючи, на що треба звертати увагу, якщо ти їх бачиш. Важливо, що краще в таких ситуаціях не підходити і не чіпати їх, а викликати спеціальні служби. Ще наші ветерани показали, що вони можуть робити своїми руками — різьблення по дереву, вишивка, вироби з металу. Ми різнобічно розвинені — багато вміємо, багато чого можемо навчити. Центральна наша локація – це бойовий вишкіл і артпікнік, де козаки демонструватимуть майстерність володіння холодною зброєю. Там готуватимемо також куліш на відкритому вогнищі", — розповів Костянтин Чередник.
За словами Костянтина Чередника, найбільше цікавості до їхнього заходу вони помічають саме з боку дітей. Особливо на локації, де можна було повчитися влучності під час кидання дротиків у грі Дартс. Цю локацію присвятили пам'яті Андрія Лінійчука на позивний "Кельт" — Андрій був одним з найвправніших і найбільш влучних зенітників 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади.
Раніше Суспільне розповідало, як Андрій за час своєї служби збив за допомогою переносного зенітно-ракетного комплексу збив більше 10 російських безпілотників.
Олег Заверуха на позивний "Домофон", який відповідав за локацію з грою в дартс, розповів журналістам, що така, здавалось би, проста гра, дозволяє напрацювати окомір і силу кидка. Для стрільби, з його слів, дуже важливо вміти розрахувати відстань.
"Наш захід нескорених ми проводимо в пам'ять і на честь Андрія "Кельта". Дітям дуже тут подобається — хтось випробовує свою майстерність, хтось проходить вишкіл, хтось ставить собі за мету потрапити в десятку і досягає цілі. Бачимо, як наші діти ставлять собі ціль і досягають її. Так само перед нами усіма зараз стоїть ціль — перемога, і ми до неї йдемо. Влучність, яку напрацював свого часу "Кельт", допомогла нам на крок наблизитися до перемоги. Отак і ми всі маємо бути влучними, щоб наближати перемогу України", — говорить Олег.
"Такий час настав. Наших дітей треба навчати військовій підготовці, бо ми не знаємо, що буде далі. Не знаємо, коли закінчиться ця війна, не знаємо, чи, може, наи нас знов хтось нападе. Тому ми всі і наша молодь маємо вчитися, щоб бути готовими", — сказала журналістам відвідувачка фестивалю Світлана, яка разом із сином розбирала тренувальний автомат.
На фестивалі були представлені роботи ветеранів з дерева від майстерні "Військовий сувенір".
"Ці вироби виготовлені або мною, або ветеранами, які приходять до мене і вчаться. Я пробую допомагати хлопцям справитися з посттравматичним стресовим розладом шляхом мистецтва — виготовленням робіт з дерева", — говорить голова громадської організації "Військовий сувенір" Юрій Лисак.
У неділю 29 вересня в рамках фестивалю "Люди-ТИТАНИ" запланований відкритий міський турнір з боксу пам'яті Андрія Лінійчука на позивний "Кельт", який проходитиме на майдані імені С.П. Корольова біля кінотеатру "Жовтень". Початок — о 13:00.
Раніше Суспільне повідомляло, що 11 вересня у Житомирі оголосили переможців конкурсу проєктів, заходів та програм від громадських організацій, спрямованих на підтримку представників ветеранської спільноти та людей із інвалідністю. На їх реалізацію передбачили співфінансування із бюджету громади. В списку проєктів-переможців був фестиваль військового братерства "Люди-Титани" та відкритий міський турнір з боксу пам'яті Андрія Лінійчука.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: