На Житомирщині зросла кількість роботодавців, які шукають працівників через службу зайнятості

На Житомирщині зросла кількість роботодавців, які шукають працівників через службу зайнятості

Служба зайнятості, безробіття, вакансії, роботодавці, Житомирщина
Житомирська обласна служба зайнятості. Суспільне Житомир

На Житомирщині в 2024 році на 400 зросла кількість роботодавців, які шукають працівників через службу зайнятості. З початку року про потребу у працівниках заявили понад 2300 роботодавців. Претендентів знаходять лише на третину заявлених вакансій.

Про це повідомила Житомирська обласна служба зайнятості на сторінці в мережі Facebook.

За їхньою інформацією, відповідно на 800 зросла і кількість пропозицій, загальна кількість запропонованих вакансій — 6600.

"Разом з тим, через суттєвий дисбаланс на ринку праці, зокрема гендерні і кваліфікаційні співвідношення безробітних та затребуваних працівників, серед зареєстрованих безробітних вдається знайти претендентів лише на третину заявлених вакансій", — йдеться у повідомленні.

Станом на 12 червня 2024 року близько 5400 зареєстрованих безробітних Житомирщини шукають роботу. В коментарі Суспільному начальниця управління реалізації політики зайнятості Житомирського обласного центру зайнятості Світлана Карпович сказала, що така низька кількість клієнтів була лише в перші роки діяльності служби зайнятості. Пізніше кількість коливалась від 15 до 30 тисяч безробітних.

"Нинішня ситуація на ринку праці — це наслідок міграційних і мобілізаційних процесів, а також законодавчих змін, які діють в період воєнного часу", — сказала Світлана Карпович.

Із початку року за сприяння служби зайнятості роботу отримали більше 3900 громадян. Загалом послуги служби зайнятості отримали понад 13 300 жителів області, серед яких:

  • понад 75% загальної кількості клієнтів — жінки;
  • 25% — молодь;
  • трохи більше 1000 — люди з інвалідністю;
  • 1000 внутрішньо переміщених людей;
  • понад 400 — учасники бойових дій.

Раніше Суспільне писало, що за п'ять місяців 2024 року на Житомирщині до проєкту виконання суспільно корисних робіт "Армії відновлення" долучилося більше безробітних, ніж за весь попередній рік — 1285 людей. Оплата за суспільно корисні роботи цьогоріч може становити до 12 тисяч гривень за повний відпрацьований місяць. Роботи організуються у 39 територіальних громадах.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок